Fenerbahçeli Vedat Muriç Lazio’ya Gitmeye Hazırlanıyor

Süper Lig temsilcilerinden Fenerbahçe ekibinde forma terleten Vedat Muriç için kapı aralandı. Başarılı futbolcunun Lazio ekibi ile anlaştığı bilgisi edinildi. Görüşmelerin devam ettiği öğrenilirken, bonservis bedelinin 16 milyon Euro + 2 milyon Euro olduğu belirtildi.

Süper Lig’de yeni sezon için hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, Fenerbahçe’de satışına yüksek ihtimalle bakılan Vedat Muriç için gelişme yaşandı. Edinilen bilgilere göre Kosovalı oyuncu İtalyan ekip Lazio ile anlaşmaya vardı. Bonservis bedeli 16 milyon Euro + 2 milyon Euro bonus olduğu öğrenildi. Görüşmelerin ise hala devam ettiği bilgisi edinildi.

İlk Görüşmelerde Anlaşma Gerçekleşememişti

Önceki sezonun başında Çaykur Rizespor ekibinden transfer edilen Vedat Muriç, Fenerbahçe’deki üstün performansı ile de dikkatleri çekti. Başarılı bir dönemi geride bırakan ve sahada performansı ile talip toplayan Kosovalı oyuncu, Lazio yolunda ise ilerliyor.

Edinilen bilgilere göre Muriç için Lazio ile görüşmelerde sona gelindi. Geçtiğimiz hafta İstanbul’a geldiği öğrenilen İtalyan yetkililer, görüşme sonucunda bonservis bedeli hususunda anlaşamamıştı. Fakat Kosovalı  yıldız için 16 milyon Euro + 2 milyon Euro bonuslar karşılığında anlaşıldığı ifade edildi.

Sporcunun Lazio’ya satılması durumunda, elde edilen gelir de bonservis harcamasında rahatlıkla kullanılabilecek.

Güncel Yazılar

     

    Ayrıca inceleyebilirsiniz

    Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

    Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …