fenerbahcenin 3 kritik problemi 3buyukler

Fenerbahçe’nin 3 Kritik Problemi

Posted by
fenerbahcenin 3 kritik problemi 3buyukler

Fenerbahçe’nin problemleri bir türlü sona ermiyor. Teknik direktör sorununa Victor Pereira’nın son vermesinin ardından Kanarya’nın 3 büyük problemi kaldı. Sarı Lacivert yönetimi 3 kritik problemine 40 gün içerisinde çözüm bulmayı hedefliyor. İşte Fenerbahçe’nin üç büyük problemine ilişkin detaylar…

Fenerbahçe’nin teknik adam problemi 2 Temmuz 2021’de Victor Pereira ile imza atması neticesinde sona erdi. Başarılı hocanın muhtemel görevden ayrılma tarihi 30 Haziran 2023. UEFA Pro Lisansına sahip 52 yaşındaki hocanın Çin ekibi SH SIPG ile olan sözleşmesi 31 Aralık 2020’de sona ermişti. Victor Pereira daha önce 2014 – 2015 ile 2016 – 2017 arasındaki sezonlarda da Sarı Lacivertlilerin teknik direktörlüğünü yapmıştı. Toplamda 61 maçı yönetti.

Başkan Ali Koç Kolları Sıvadı

fenerbahcenin 3 kritik problemi 3buyukler 2

Victor Pereira’nın teknik direktörlüğe gelmesinin ardından Fenerbahçe’nin geriye 3 sorunu kaldı. Kanarya yönetimi, Başkan Ali Koç da dahil olmak üzere kolları sıvadı. Yaklaşık 40 gün boyunca Fenerbahçe sadece bu 3 soruna odaklanarak çözümlemeyi hedefliyor. Koç ve Fenerbahçeli kurmaylar hummalı çalışmalara şimdiden başladı.

FFP Anlaşması Sona Eriyor

Fenerbahçe’nin ilk problemi UEFA’nın FFP anlaşması. Sarı Kanaryalı yönetim, yalnızca satabildiği oyunculardan gelen para miktarında satın alım yapabiliyor. Deniz Türüç’ün satılmasından sonra kasaya ne kadar para girdiği tam olarak bilinmiyor. Fakat mevzubahis miktarın 4 milyon € olduğu konuşuluyor. Fenerbahçeli Frey ise bedelsiz satılmış olabilir.

Bir diğer problem ise takımın bütçesi… Bankalar Birliği ile yapılan anlaşma sonucu bu senelik Kanarya’nın bütçesi 44 milyon Euro oldu. Geçen sene bu sayı yaklaşık olarak 55 milyon Euro idi. Yönetim, en az dört oyuncuyu transfer edecek. Fenerbahçe kadrosundaki 37 futbolcu 20’ye düşürülmek zorunda. Bu nedenle Ali Koç ve kurmaylar oyuncuları elden çıkarmak için yoğun bir şekilde çalışıyor.

fenerbahcenin 3 kritik problemi 3buyukler 3

Önceden alınan kararlar ışığında Samatta’nın satılması düşünülüyordu fakat oyuncu, kalmak istediğini belirtti. Ayrıca Miha Zajc, Mauricio Lemos, Nabil Dirar, Perotti ve Allahyar da çubuklu formadan ayrılmak istemeyen futbolcular arasında yer alıyor. Fenerbahçe yönetimi bu oyuncuların menajerleri ile yoğun bir görüşme trafiği içerisinde.