Fenerbahçe’nin Flaş Transferi

Posted by

Fenerbahçe’de transferler her daim olmakta ve bazı transferler gündemi yoğun bir şekilde meşgul etmektedir. Taraftarlar hayranı oldukları takımları ve oyuncularını, takım transfer haberlerini günü gününe takip etmektedir. Her transfer futbol dünyasında bir merak uyandırmaktadır.

Transfer stratejisinde Vitor Pereira’nın farklı yolları denediğini görmekteyiz. Süper Lig takımlarından olan Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Vitor Pereira farklı bir transfer stratejisi değişikliğine gitmeye karar verdi.

Sarı Lacivertlilerin transfer değişikliğine gitmesi ve oyuncuların transferleri işlemleri ile takım çalıştırıcısı ve yönetimi bu aralar meşgul olmaktadır. Genç oyuncuların ucuza alınarak bonservislerinin bedelinin kazanılarak satılma sistemine Fenerbahçe’de geçilmişti.

Kanarya Fenerbahçe kulübünde bu sistemin iyi olacağı ve buna devam edileceği de üst kurul tarafından ifade edilerek, değişikliğin şimdilik bu şekilde kalacağına dair olumlu düşünüldüğü belirtilmişti. Devre arasında şok transfere dair bir karar da alındı.

Sarı Lacivertlilerde Devre Arasında Şok Transfer

Fenerbahçe’de devre arasında şok transfer ile ilgili bir karar da alındı. Flaş bir kararla devre arasında transfer stratejileri ile ilgili bazı kararlara yer verildi. Geçtiğimiz yıllarda transfer sistemi ile ilgili transfer sisteminde bir değişiklik yapmaya karar veren Fenerbahçe’nin transfer politikalarında artık daha detaylı düşündüğünü görüyoruz.

İsimleri bilinen ve hatırları sayılan, popüler futbolcuların, yetenekli ve genç oyuncuların ucuz yani uygun fiyatlara alınma stratejisini Sarı Lacivertliler kulübü gayet iyi bulmuştu. İyi buldukları bu stratejiyi sürdürmektedirler.

Fenerbahçe’de transfer oyuncularının uygun fiyata

alınarak iyi bir bonservis fiyatına satılarak takımın mali durumlarını düzeltme planları yapılmıştı. Bu doğrultuda Fernandao, Josef ve Giuliano satışları yapılmıştı.

1,88 metre boyundaki 32 yaşındaki Brezilyalı futbolcu Josef; 1,72 metre boyundaki 31 yaşındaki Brezilyalı oyuncu Giuliano; 1,92 metre boyundaki 34 yaşındaki Brezilyalı futbolcu Fernandao’nun satışlarının yapıldığını görmüştük.

Bu transferlerde yeni, flaş kararla alınan taktiksel stratejik transfer uygulamasına izin verilmişti. Bu uygulama ile takım aynı zamanda durumunu da düzeltmek istemişti.

Fenerbahçe Transfer Haberleri

Fenerbahçe’nin başarılı Teknik Direktörü Vitor Pereira, yeni uyguladıkları transfer değişikliği politikasının başarılı olduğunu düşündüğünü ifade etmişti. Fenerbahçe Josef, Giuliano, Fernandao oyuncularının satışları ile kasasına 25 milyon Euro koyabilmişti.

Bu parasal stratejinin iyi olduğunu düşünen Fenerbahçe Kurulu ve yönetimi, aynı stratejiye devam ediyor. Altay, Szalai, Kim Min-Jae gibi oyuncularında iyi finansal kaynak olduğu takım içinde söylenilmektedir. 1,92 metre boyundaki 23 yaşındaki futbolcu Szalai iyi bir gelir kaynağı olarak Fenerbahçe’de görülmektedir.

Fenerbahçe’de iyi gelir kaynağıı olarak görülen diğer iki kişiyse, 1,98 metre boyundaki 23 yaşındaki oyuncu Altay Bayındır ve 1,9 metre boyundaki 24 yaşındaki futbolcu Kim Min-Jae’dir. Ferdi, Osayi, İrfan, Pelkas da iyi gelir kaynağı grubuna beklenen oyuncular. Rossi ve Berisha da aynı düşüncede görülen futbolcular.

Sportif başarıya aç olan Sarı Lacivertlilerin devre arasındayken satış planlamadığı haberlerini ise Türkiye Gazetesi haberinde görmüştük. Sarı Lacivertli kulübün transferlerinde daha birçok yenilik ve strateji değişimi de taraftarlar tarafından bekleniyor ve merak ediliyor.

Comments are closed.