FENERBAHÇE’YE USTA TEKNİK DİREKTÖR

fenerbahceye usta teknik direktor 3buyukler

Dünyaca ünlü teknik direktör Joachim Löw Euro 2020’nin sona ermesinin ardından Almanya milli takımındaki görevini bırakacak.

Sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’den genç teknik direktör Erol Bulut Son koltuğunun sallantıda olmasından dolayı yönetimdeki büyük bir kesimin Almanya milli takımındaki teknik direktörlük görevini bırakan tecrübeli ismin takımın başına getirilmesini istiyor.

Sarı lacivert ile ki Fenerbahçe’de Erol Bulut’un takımdan ayrılmasının ardından Teknik direktörlüğü koltuğuna kimin oturacağı tartışmaları devam ediyor. Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda alınan Gençlerbirliği yenilgisinin ardından genç teknik adam Erol Bulut’un koltuğa adeta sallantıda.

Sarı-lacivertlilerde Erol Bulut’un takımdan ayrılmasının ardından takımın başına geçecek teknik direktörler kim olacağı konusundan spekülasyonlar devam ediyor. Okan Buruk, Zlatko Dalic, Arsene Wenger ve Zico Gibi tecrübeli isimlerin ardından ortaya atılan bir iddia da efsane teknik direktör Joachim Löw ismi oldu. 

BİR ADIM ÖNDE

Süper Lig’de şampiyonluk yarışından kopmak istemeyen sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’nin yönetiminde bulunan büyük bir kesimin teknik direktörlük koltuğuna dünyaca ünlü ve bilinen bir teknik adamın getirilmesinin gerektiğini düşündüğü belirtildi.

Fenerbahçe başkanlık koltuğundaki 3 sezonunda sonuna gelen Ali Koç da bu fikre kaç yıldır söylentiler arasında.

Tecrübeli teknik direktörü daha önce sarı-lacivertliler ile çalışmış olması ve şu an görev yaptığı Almanya milli takımı ile dünyanın en prestijli Kupası’nı kazanmış olması tecrübeli teknik direktörü aday listesinde bir adım öne çıkarıyor. 

LÖW’ÜN MESUT AÇIKLAMALARI

fenerbahceye usta teknik direktor 3buyukler 2

Tarihler 2009’u gösterdiğinde ilk defa Almanya milli takımı formasını sırtına geçirmiş olan Fenerbahçe’nin kış transfer sezonunda kadrosuna kattığı Mesut Özil’in yıllarca teknik direktörlüğünü yapmış olan Löw, yetenekli oyuncu için Almanya’nın son 30 yılda yetiştirmiş olduğu en özel futbolculardan biri olduğunu, teknik zekasını topu ayağına aldığındaki hareketlerinin çok hoşuna gittiğini söylemişti.

Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’ın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi nedeniyle ırkçılık mağduru olmalarının ardından tecrübeli teknik direktör iki oyuncuyu da uzun süredir tanıdığını ikisinin de Almanya özelinde ülkesini benimsemiş oyuncular olduğunu bu durumun kendisi için önemli olduğunu ve oyuncular için güvence verebileceğini belirtmişti.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …