FERDANDO MUSLERA ANTRENMANLARA DÖNDÜ

Posted by

Başarılı ve herkesin gönlünde taht kuran Muslera geçtiğimiz sezon Çaykur Rizespor maçında sakatlanarak ayağı kırılmıştı. Geçen sezon şampiyonluk yolunda Galatasaray’ın en büyük kayıplarından biri de şüphesiz Fernando Muslera idi. Yetenekli kaleci geçtiğimiz günlerde antrenmanlarına geri döndü.

Konuyla ilgili Milliyet Gazetesi Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar, “Fotoğraflar yanıltmasın. Yani ligin 2.yarısına yetişir. 2.yarının başında kalede olur. Ne Galatasaray sağlık heyetinin veya teknik kadrosunun şu an Muslera’yı bir an önce yetiştirme gibi bir derdi var ne de Muslera’nın hemen oynayayım modu var, sözlerini sarf etti.

Milliyet Gazetesi Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar sarı kırmızılıların sosyal medya hesabından paylaşılan tecrübeli file bekçisinin görüntüleri akabinde sarı kırmızılı futbolseverlerin Fernando Muslera‘nın iyileşme süresinin kısaldığı sanmamalarına işaret ederek tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera‘nın da henüz oynamaya hazır olmadığını bunun gerek teknik heyet ve gerekse yönetim tarafından istenmediğini belirterek Fernando Muslera’nın henüz vakti olduğuna işaret etti.

MİLLİYET GAZETESİ GALATASARAY MUHABİRİ NEVZAT DİNDAR: İLK YARIDA MUSLERA’YI İZLEYEMEYECEĞİZ

Milliyet Gazetesi Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar, “Ülkesindeydi, geldi. Antrenmanlarına kontrollü bir şekilde başladı. Vücut formunu koruması ve hızla iyileşebilmesi için bunu yapması gerekiyor. Fakat bu antrenman onun hemen iyileştiği anlamına gelmesin. Bu algı ve düşünce oluşmasın. Dönüşü ligin 2. yarısında olacak, ilk yarıda Muslera’yı izleyemeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Çaykur Rizespor maçında ayağı kırılan Uruguaylı file bekçisi sarı kırmızılıları şampiyonluk yolunda zora sokan en önemli isimlerinİn başında geliyordu. Fakat sarı kırmızılıların teknik heyeti ve yönetimi tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera üzerinde durarak iyileşmesi için gerekli çaba ve gayreti sarf ederek Milliyet Gazetesi Galatasaray muhabiri Nevzat Dindara göre en geç süper ligin 2. Devresinin başında yeşil sahalardaki yerini alacağını söylüyor.

ANTRENMANDA İYİ GÖRÜNÜYORDU

Yetenekli kaleci Muslera Florya Tesisleri’nde yaptığı antrenmanda oldukça iyi görünüyordu. Moral olarak iyi görünen oyuncunun beslenmesine ve böyle antrenmanlara özen göstermesi taraftar ve yönetim için sevindirici. Sağlığına kavuşur kavuşmaz sahalara, ait olduğu yere dönmesini herkesin dört gözle beklediği Muslera dönem dönem antrenmanlarına devam edeceğini belirtti.

Comments are closed.