Ferdi Kadıoğlu Gidiyor Mu

Posted by

Transfer döneminde kararları ile dikkat çeken takımlardan biri Fenerbahçe. Sarı lacivertli takımın hem kadrosuna eklemek istediği isimler hem de takıma teklif gelen isimler nedeni ile devre arası transfer sürecinde en çok konuşulan takımlar arasında.

Mesut Özil transferi sonrasında Ferdi Kadıoğlu’nunda transferi ile Fenerbahçe ara transfer döneminde gündemden düşmüyor.

Hem kadrosunu güçlendirmek hem de maddi sıkıntılarını gidermek isteyen takımın ne yapacağı henüz belli değil.

Sarı lacivertli ekip Mesut Özil transferi ile gündemden düşmüyor. Yavaş ve sancılı bir süreç olan Mesut Özil dönemi Fenerbahçe için hala belirsizliğini koruyor.

Transfer süreci başlamadan önce birkaç takım ile birlikte anılan yıldız futbolcu son dönemlerde sadece Fenerbahçe ile anılıyordu.

Ta ki menajerinin geçtiğimiz günlerde yıldız futbolcunun ABD takımlarına şans vermek istediğini kendisi için ABD takımlarının daha iyi olacağını söylemesine kadar.

Genç Yeteneğe Talip Çıktı

Diğer yandan Fenerbahçe’nin genç yeteneği Ferdi Kadıoğlu için kiralama teklifinin geldiği açıklandı. Süper Lig’de aldığı başarılar ile dikkat çekmeyi başaran Ferdi Kadıoğlu’na iki sürpriz talip çıktı.

Ferdi Kadıoğlu için Hollanda’dan FC Utrecht ve Vitesse’nin kiralama teklifi yapacağı açıkladı. Her iki takımda bir süredir 21 yaşındaki genç yeteneği takip ettiklerini belirtti.

Bu sezonda 15 maçta yer alan Ferdi Kadıoğlu sarı lacivertli takıma 1 gol ve 3 asistlik katkıda bulundu.

Ferdi Kadıoğlu dışında Ozan Tufan’da devamlı olarak farklı takımlar ile anılan isim. Yabancı lig takımlarının merceği altında olan Ozan Tufan için ise 15 milyon Euro bedel belirlendi.

Ferdi Eray Kadıoğlu Kimdir?

7 ekim 1999 yılında Hollanda’da dünyaya gelen Ferdi Erenay Kadıoğlu, Süper Lig takımlarından biri olan Fenerbahçe ile Türkiye’de adından çokça söz ettirmeye başladı.

Hollanda, Kanada ve Türkiye pasaportu olan Kadıoğlu, henüz millî takım tercihini yapmadı. Genç milli takımlarda Hollanda’yı temsil eden genç futbolcu, Hollanda U21 takımına çağrılmış ardından Türkiye’den teklif gelmişti.

Yıldız futbolcu ise tercihini Türkiye’den yana kullanmıştı. Aynı zamanda Kanada milli takımında da sözlü bir davet alan Ferdi Kadıoğlu spor camiası için hem ülkemizde hem de yurt dışında oldukça popüler.

Comments are closed.