Fernando Muslera İle 2024 Yılına Kadar Anlaşma Kararı

Süper Lig’de mücadele eden Galatasaray Futbol A Takımı’nda forma terleten başarılı file bekçisi Fernando Muslera ile tekrar anlaşma sağlandı. Başarılı sporcunun 2021 yılında sona erecek olan sözleşmesi, 2024 yılına kadar uzatıldı.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada spor faaliyetlerinde ciddi anlamda bir aksama meydana geldi. Beraberinde yaşanan ekonomik kriz de, spor kulüplerinin yeni sezona hazırlık sürecinde transfer fiyatlarına büyük anlamda etki etti.

Süper Lig’de mücadele eden ve şampiyonluk için önemli adaylardan biri olan Galatasaray Spor Kulübü Futbol A Takımı da gelecek sezona sıkı hazırlanmak için çalışıyor. Bu dönemde yüksek maliyetli oyuncularına indirim talebinde bulunan sarı kırmızılı kulüp, bazı oyuncuları ile anlaşmaya varmaya başladı.

Ücretindeki İndirimi Kabul Etti

Cimbomun başarılı file bekçisi olan Uruguaylı Fernando Muslera ile de yeni bir kontrata daha imza atıldı. Normal şartlarda 2021 yılında sona erecek anlaşmanın 2024 yılına kadar uzatılmasına karar verildi.

Sarı kırmızılı formayı terleten kaleci ile prensip anlaşmasına ise daha düşük bir maaşla varıldı. Takımın normal planlamasında yer alan transferleri aksatan salgın durumu, kulüpleri de iç transfere yönlendirdi. 3 milyon 575 bin Euro olan maaşda indirime giden sporcunun gelecek sezon maaşının ise 2.5 milyon Euro’ya indirileceği, sonraki yıllarda da senelik ücretinin 2 milyon Euro olacağı öğrenildi.

Güncel Yazılar

    Ayrıca inceleyebilirsiniz

    Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

    Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …