FERNANDO’DAN BÜYÜK FEDAKÂRLIK

fernandodan buyuk fedakarlik 3buyukler

Süper Lig’in sarı kırmızılı önder kadrosu Galatasaray’ın 10 senedir kalesini sakınan istikrar abidesi başarıya ulaşmış kalecisi ve kaptanı Fernando Muslera’nın imza attığı bir fedakarlık ortaya çıktı.

Geçtiğimiz sene oldukça talihsiz bir sakatlık yaşamış olan ve girmiş olduğu mücadelede ayağı kırılarak uzun bir müddet sahalardan uzak kalan, 10 senedir sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın kalesini sakınan istikrar abidesi başarıya ulaşmış kalecisi ve kaptanı Fernando Muslera uzun vakit formasından uzak kalmıştı.

Bu sezonun ikinci yarısıyla birlikte tekrar sahalara dönen kaptan, aşırı soğuk havalarda ağrı yaşamasına ve sıhhat ekibinden ‘devam etmeyebilirsin’ telkini gelmesine karşın formasını bırakmadı.

YOĞUN BİR TEDAVİ SÜRECİ GEÇİRMİŞTİ

Muslera’nın bu sürem yapmış olduğu bir fedakarlığa değinildi. Geçtiğimiz sürem kaval kemiği iki yerinden incinen Fernando Muslera, ciddi bir operasyon geçirip uzun vakit ayağını kullanamamıştı. Daha sonrasında iyileşen ve eskisinden de iyi dönen Uruguaylı kaleci, yoğun tedavi görmüş olduğu bacağı sebebiyle soğuk havalarda sıkıntı yaşıyor.

Galatasaray’ın kalesini sakınan istikrar abidesi başarıya ulaşmış kalecisi ve kaptanı Fernando Muslera uzun vakit formasından uzak kalmıştı.

Takımdan ayrı kalmış olduğu vakit süresince refleks geliştirici son teknoloji uygulamalarla eski formuna acele ulaşması sağlanan 34 yaşındaki Muslera’nın, fizyolojik açıdan daha uzun seneler kalecilik yapmasında bir mani bulunmadığı belirtiliyor.

KASIMPAŞA MAÇINDA ZORLANDI

Aşırı soğukların kırık eklemlerde ve kemiklerde sızlamaya yol açmış olduğu biliniyor. Galatasaray’ın 10 senedir kalesini sakınan istikrar abidesi başarıya ulaşmış kalecisi ve kaptanı Muslera da hava sıcaklığının eksilere düşmüş olduğu ve yoğun kar yağışı altında oynanmış olan Kasımpaşa maçında ciddi ağrılar yaşadı.

fernandodan buyuk fedakarlik 3buyukler 2

Yener İnce önderliğindeki sıhhat kadrosu, Muslera’ya “devam etme” uyarısında olmasına karşın kaptan, bu öneriyi geri çevirdi. Muslera’nın acılarını hafifletmek ve kemiklerini güçlendirmek için hem maçlardan aynı zamanda antrenmanlardan sonrasında kendisine hususi bir çalışma programı uygulanıyor.

Takımdan ayrı kalmış olduğu vakit süresince refleks geliştirici son teknoloji uygulamalarla eski formuna acele ulaşması sağlanan 34 yaşındaki Galatasaray’ın 10 senedir kalesini sakınan istikrar abidesi başarıya ulaşmış kalecisi ve kaptanı Muslera’nın, fizyolojik açıdan daha uzun seneler kalecilik yapmasında bir mani bulunmadığı belirtiliyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …