GALATASARAY EN SON DERBİDE KENDİ SAHASINDA 2014 YILINDA GÜLDÜ

Posted by

Süper lig’ in en önemli mücadelesi Galatasaray ve Fenerbahçe derbi zamanı geldi. Süper lig de 13. Haftada 21 Kasım Pazar günü sarı kırmızlı takımın sahasında karşı karşıya gelecekler.

Galatasaray deplasmanda Kadıköy de son iki maçta da galip çıkan takım kendi sahasında 2014 yılın dan bu yana kazanamıyorlar.

Uzun süredir kendi sahasında galibiyet alamayan Galatasaray taraftarlarına galibiyeti hediye ederek hem zirveden uzaklaşmak istemeyecekler hem de ezeli rakipleri Fenerbahçe’ yi uzun süre sonra yenerek zaferi kutlamak istiyorlar.

GALATASARAY KENDİ SAHASI VE TARAFTARI ÖNÜNDE ANCAK 7 YILDIR KAZANAMIYOR

Milli ara sonrasında süper lig de derbide Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecekler. Pazar günü nefeslerin tutulacağı karşılaşmada sarı kırmızlı takım galip gelerek zirve yarışından uzaklaşmak istemezken Fenerbahçe ise süper lig deki kötü gidişlerine son vermek için sahaya çıkacaklar.

Sarı kırmızlı takım kendi sahasında taraftarı ile birlikte ne kadar tehlikeli olduklarını biliyoruz. Her takım için Galatasaray deplasmanı oldukça zorlu olsa da bu derbiler de Fenerbahçe için daha da zor. Sarı kırmızılı takımın taraftar baskısı ile çok iyi oyunlar sergilediği çok net ancak unu son zamanlar da Fenerbahçe derbisinde değerlendiremiyorlar.

Galatasaray 2011 yılından beri yeni sahsında Nef Stadyumu’nda rakibi Fenerbahçe ile 12 kez karşılaştılar.  Sarı kırmızlı takım kendi sahasında 4 galibiyet elde ede bilirken Fenerbahçe ise 3 kez sahadan galip ayrıla bilirken 5 mücadelede ise eşitlik bozulamadı.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray en son kendi sahasında rakibi Fenerbahçe’ yi 18 Ekim 2014 yılında derbide 2 – 1 galip geldikleri karşılaşmadan galip gelmişlerdi. Galatasaray ‘In o zaman teknik adam olarak başında İtalyan isim Cesare Prandelli vardı. Karşılaşmada ki sarı kırmızlı takımın iki golüne de ceza sahası dışından attığı mükemmel goller ile yıldız isim Hollandalı Wesley Sneijder ‘den gelmişti.

Galatasaray ‘ın kendi sahasında oynadıkları son 4 derbide ise eşitlik bozulmamıştı.  Sarı kırmızlı takım uzun süre sonun da galip gelerek yeni bir sayfa açmanın pesindeler.

Sarı kırmızılı takım aynı zamanda uzun süredir sarı lacivertli takımın sahasında Kadıköy de 21 sezon sonra galibiyet elde ederek rakibine üstünlüğünü sağlamış durumdalar ki son iki Kadıköy de ki derbiden de sarı kırmızlı takım galip olarak ayrılmışlardı.

GALATASARAY – FENERBAHÇE MAÇI NIN HAKEMİ BELLİ OLDU

Süper Lig’in 13. Haftasında oynanacak olan karşılaşmaların hakemleri belli olurken Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 21 Kasım Pazar günü oynanacak olan derbiyi Halil Umut Meler yönetecek. Yardımcıları ise Mustafa Emre İyisoy ile İbrahim Çağlar Uyarcan olacaklar. Erkan Özdamar 4. hakem olarak zorlu derbide görev alacak.

34 yaşındaki genç Hakem kariyerinde ilk defa Galatasaray – Fenerbahçe derbisinde görev alacak.

Comments are closed.