GALATASARAY HATAYSPOR OYUNCUSU İLE GÖRÜŞÜYOR

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de ezeli rakiplerini geçerek zirveye yerleşen Galatasaray, gelecek sezonun kadro yapılandırma planlarını şimdiden uygulamaya başladı. Öncelikli olarak orta sahaya yüklenen sarı – kırmızlı ekip gözünü, Hatayspor oyuncusu Rayane Aabid’e dikti.

Galatasaray Futbol Takımı, Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunu şampiyon olarak tamamlayıp, gelecek sezon için daha güçlü bir ekiple yeşil sahalarda olmak istiyor.

Takıma kiralık olarak gelen oyuncuların sezon sonu sözleşmelerinin bitmesi üzerine onların yerine geçecek oyuncu arayışları şimdiden başladı. Öncelik olarak orta saka mevkiine ağırlık veren Galatasaray, Ataş Hatayspor’dan Aaron Boupendza’ya talip oldu.

Ancak Boupendza için Hatayspor ile anlaşma varılamayınca Cim Bom, kırmızı – beyazlı ekipten ayrılmak isteyen başka bir oyuncuyu gözüne kestirdi.

ASLAN’DAN RAYANE AABİD ATAĞI

Sarı – kırmızılı takımın sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Etebo, Gedson ve Belhanda’nın ardından orta sahada oynayacak oyuncusu kalmayacak. Galatasaray, bu yüzden gelecek sezonu beklemeden bu mevkii doldurmak için şimdiden çalışmalara başladı.

Yurt içinde ve yurt dışında orta saha oyuncu arayışına giren Cim Bomun, Atakaş Hatayspor’dan Rayane Aabid’i gözüne kestirdiği öğrenildi.

Sezon sonu Atakaş Hatayspor ile sözleşmesi bitecek olan Rayane Aabid’in, yeni sözleşme teklifini reddettiği ve takımdan ayrılmak istediği söylentileri ortaya atıldı. İddialara göre, tecrübeli futbolcunun Galatasaray’dan gelmesi beklenilen teklife oldukça sıcak baktığı öğrenildi.

RAYANE AABİD KİMDİR?

Rayane Aabid, 19 Ocak 1992 tarihinde Fransa’ya bağlı olan Villeneuve – d’Ascq bölgesinde dünyaya geldi. Rayane Aabid, futbol hayatına 2013 senesinde JA Armentieres’in altyapısında başladı. Orta saha pozisyonunda görev yapan Fransız futbolcu, burada geçirdiği bir yılın ardından profesyonel futbol hayatına Amiens Kulübü ile adım attı.

2014 – 2015 sezonunu bu kulüpte geçiren Aabid, 2015’ sezonun bitiminden sonra Beziers Kulübü ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. 29 yaşındaki orta saha oyuncu burada geçirdiği iki yılın ardından Paris Futbol Kulübü ile anlaştı. Hem A takımda yer alan Rayane Aabid aynı zamanda takımın ikinci kulübü olan Paris FC II’de de görev aldı.

2018 senesinde tekrar eski takımına dönmeye karar veren Rayane Aabid, 2018 – 2019 sezonu için tekrar Beziers forması giymeye başladı.

Sezon sonuna kadar bu takımda forma giyen Aabid 2019 – 2020 sezonu için Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Atakaş Hatayspor ile sözleşme imzaladı. Rayane Aabid, Süper Lig’de hala kırmızı – beyazlı formayı giymeye devam etmektedir.

Fransız orta saha oyuncusu, futbol kariyeri boyunca 180 lig mücadelesine çıktı ve rakip ağları toplam 13 kez havalandırdı.

Comments are closed.