Galatasaray HDI Sigorta – Fenerbahçe Opet Karşılaşması

Posted by

Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi’nin 25. haftasında derbide Fenerbahçe Opet, Galatasaray HDI Sigorta’ya konuk oldu. Karşılaşmada Fenerbahçe Opet, Galatasaray HDI Sigorta’yı 3-0 yendi.

Karşılaşma Detayları

Fenerbahçe Opet karşılaşmada hiç set vermedi. İlk seti 22-25 kazanan Fenerbahçe Opet bu üstünlüğü korudu ve ikinci sette de 22-25 galip geldi, son periyotta da 21-25 galip gelen Fenerbahçe Beko hiç fire vermeden maçın galibi oldu.

File derbisi Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nunda oynandı. Galatasaray’ın ev sahipliği yaptığı maçta hakemler Nurper Özbar, Tuncay Sevim idi. Karşılaşmanın tarafları ise;

Galatasaray HDI Sigorta: Güldeniz Önal, Hazal Selin Arifoğlu, Çağla Akın, Kosheleva, Ergül Eroğlu, Ryhkliuk (Gizem Güreşen, Aydın İlkin, Nilay Karaağaç, Elifsu Eriçek)

Fenerbahçe Opet: Mhajlovic, Dicle Nur Babat, Vargas, Busa, Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol (Melis Yılmaz, Robinson, Bahar Toksoy Guidetti)

Setler: 22-25, 22-25, 21-25

Süre: 89 dakika (30, 33, 26)

Sultan Ligi’nden Gelen Sportmenlik Örneği

Fenerbahçe Opet karşılaşmada hiç set vermedi. İlk seti 22-25 kazanan Fenerbahçe Opet bu üstünlüğü korudu ve ikinci sette de 22-25 galip geldi, son periyotta da 21-25 galip gelen Fenerbahçe Beko hiç fire vermeden maçın galibi oldu.

File derbisinde ortaya çıkan dostluk görüntüleri ise damga vurdu. Sultan Ligi’ndeki Fenerbahçe Galatasaray maçının ardından iki takımın sporcuları birlikte yöneticilerini selamladı.

Kadınlar voleybolunda Fenerbahçe Opet’in Galatasaray HDI Sigorta’yı 3-0 yendiği maçın ardından sporcular protokol tribününün önünde toplanı ve hep birlikte Mustafa Cengiz ve Ali Koç’u alkışlayarak sportmenlik örneği gösterdiler.

Ezeli rakip olarak anılan Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerinin kadın voleybol takımlarından gelen bu hamle Türk sporunun sportmenliğine bir örnek oldu. Bu örneğin kadın sporculardan gelmesi ise tüm spor camiasında yankı uyandırdı.

Bu güzel adım sonrasında voleybolculara takım başkanları Mustafa Cengiz ve Ali Koç’ta aynı şekilde alkış ile cevap verdi.

Bu hamle sonrasında ülkemizde sporun sadece mücadele etmekten, çirkin sözlerden ve kavga, dövüşten ibaret olmadığını, sporun insanı hem fiziken hem de aklen geliştirmesi gerektiğini ve izleyenlere keyif vermesi gerektiğini gösteren Galatasaray HDI Sigorta ve Fenerbahçe Kadın Voleybol takımlarına teşekkür ederiz.

Türk spor tarihinde iki ezeli rakip olarak adlandırılan Galatasaray ve Fenerbahçe sporcularından gelen bu sportmenliğin tüm spor dallarındaki sporculara örnek olması dileği ile.

Comments are closed.