galatasaray ile ryan babelin yollari ayriliyor2

Galatasaray ile Ryan Babel’in Yolları Ayrılıyor

Posted by

Sarı kırmızılı takım; birçok oyuncusu ile yollarını ayırdı. Son olarak, Emre Akbaba ve Yunus Akgün farklı takımlara kiralandılar. Bunun yanı sıra, geçtiğimiz hafta Kolombiyalı golcü Radamel Falcao’nun sözleşmesi feshedildi.

Galatasaray’ın takımdan göndermek istediği başka isimler de var! Maaş bütçesini rahatlatmak adına yolların ayrılması beklenen bir diğer oyuncu Ryan Babel!

galatasaray ile ryan babelin yollari ayriliyor 1

Ryan Babel Kasımpaşa Yolunda

Sarı kırmızılı takıma 2019 yazında katılan Hollandalı oyuncu Ryan Babel; geride bıraktığımız iki sezonda beklentileri tam anlamıyla karşılayamadı. Bazı maçlarda etkili bir oyun sergileyen ve kritik goller atan Babel’in yine de performans olarak geride kaldığını söyleyebiliriz.

Hollandalı oyuncu; Galatasaray’dan yıllık 2 milyon 500 bin Euro kazanıyor. Oyuncuyu isteyen takımlar arasında Kasımpaşa var! Geçmişte de bu kulüp için oynayan Ryan Babel; Kasımpaşa’ya dönmeye sıcak bakıyor. Bunun yanı sıra, oyuncunun 30 Haziran 2022’ye kadar devam eden bir sözleşmesi mevcut!

Ryan Babel’i transfer etmek isteyen Kasımpaşa; oyuncunun 2.5 milyon Euro’luk maaşının 1.5 milyon Euro’sunu karşılamayı düşünüyor. Bir başka deyişle, oyuncunun kalan 1 milyon Euro tutarındaki ücretini Galatasaray ödemeye devam edecek. Ancak, Galatasaray; bu transfere olumlu bakıyor. Çünkü, 1.5 milyon Euro yani 15 milyon TL gibi bir tasarruf söz konusu olacak.

galatasaray ile ryan babelin yollari ayriliyor1 1

Galatasaray Maaş Bütçesini Düşürmeye Çalışıyor

Galatasaray; maaş bütçesini düşürmek adına ilk olarak Falcao ile yollarını ayırdı. Kolombiyalı golcü; Galatasaray’dan yıllık 5 milyon Euro kazanıyordu. Oyuncunun yeni kulübü Rayo Vallecano; bu maaşın 2 milyon Euro’luk kısmını karşılamayı kabul etti. Bir başka deyişle, Galatasaray; Falcao’dan 20 milyon TL tasarruf etti.

Galatasaray; Emre Akbaba’yı Alanyaspor’a kiraladı. Akbaba’nın bir sezonluk maaşını Alanyaspor ödeyecek. Sonuç olarak, Galatasaray; Ryan Babel de takımdan ayrıldığı takdirde maaş bütçesinde 4 milyon Euro (40 milyon TL) gibi bir tasarruf yapmış olacak.

Galatasaray; Mbaye Diagne ve Sofiane Feghouli ile de yollarını ayırmak istemişti. Ancak, bu iki ismin takımdan ayrılması konusunda pürüz yaşandı. Mbaye Diagne; sarı kırmızılı takımın şu andaki birinci forveti! Sofiane Feghouli ise performasını yukarı çekerek takımda kalmayı garantiledi.