Galatasaray Kadrosunu Gözden Geçiriyor

galatasaray kadrosunu gozden geciriyor 3buyukler

Galatasaray ekibi, şampiyonluk yolunda son haftalarda aldığı darbeler ile birlikte ligde ikinci sıraya düşerken bir de takımdan şok bir ayrılık haberi geldi. Olaylı ayrılığın baş kahramanı Younes Belhanda!

Takım yönetiminin tek taraflı olarak sözleşmesini feshettiği bilinen Younes Belhanda kararı için Sarı Kırmızılı ekip yönetimi KAP’a elbette bir açıklama sundu.

Yapılan açıklamada oyuncunun kulüp yönetimine ve üyelerine saygısızca hareketlerde bulunması ve kulüp itibarını zedelemesinden kaynaklı olarak sözleşmesinin feshedildiği belirtildi.

Belhanda’nın bu şok eden ayrılığı sonrasında Galatasaray yönünü diğer ekip oyunlarına çevirdi. Sarı kırmızılı takımın geri düşmesinde ve özellikle maçlarda istediği performansı gösterememesinin nedenleri arasında oyuncuların yeteri kadar maçları ciddiye almaması yer alırken devre arası transfer döneminde takıma alınan oyuncular da pişmanlık yaratmaya başladı.

Sarı kırmızılı takımın aklında tam 7 isim bulunuyor. Belhanda dışında 7 isimle daha yollarını ayırmayı planlayan takımda kadro neredeyse sil baştan oluşturulacak. Galatasaray’ın bu 7 kişilik listesinde Marcelo Saracchi, Radamel Falcao, Ryan Babel, Şener Özbayraklı, Martin Linnes, Jimmy Durmaz yer alıyor.

7 İsimlik Kara Liste

Listenin ilk sıralarında yer alan ve sezon sonu sözleşmesi sona eren Marcelo Saracchi ile sarı kırmızılı takım sözleşme yenilemeyi düşünmüyor. Bu ayrılığın nedeni ise oyuncunun yaşadığı sakatlıklardan bir türlü kurtulamaması ve bu nedenle sık sık takımdan uzak kalarak takıma beklenen katkıyı sağlamaması.

Galatasaray’ın ayrılık listesinde yer alan fakat şaşırtmayan bir diğer oyuncu ise Radamel Falcao. Yıldız futbolcu takıma büyük bir beklenti ile transfer edilirken yaşadığı sakatlıklar nedeni ile takımda istenilen performansı gösteremedi ve oyuncunun çıkmadığı maç sayısı oynadığı maç sayısını geçti. Durum bu şekilde olunca sarı kırmızılı ekip kendisi ile yollarını ayırmaya karar verdi.

Bir umut daha söndü. Sarı kırmızılı takı ile 1 yıllık daha sözleşmesi olmasına rağmen yüksek maliyeti ve düşük performansı birleşince Ryan Babel’d gidecek listesine yazıldı.

Hayal Kırıklığı Yarattılar

galatasaray kadrosunu gozden geciriyor 3buyukler 2

Transfer listesi mi hayal kırıklığı yaşatanlar mı desek bilemiyoruz. Sarı kırmızı ekibe beklediğini veremeyen Şener Özbayraklı’da büyük hayal kırıklığı yaşatan isimler arasında 31 yaşında sağ bek oyuncusu ile sezon sonunda yeni sözleşme yapılmayacak.

Sağ bek bir türlü oturmadı. Şener Özbayraklı ile birlikte sağ bekte görev yapan Martin Linnes’e de güle güle denecek. Sezon sonun sözleşmesi bitecek olan oyuncu ile Fatih Terim tekrar anlaşma sağlamak istemiyor.

Listenin son ismi Jimmy Durmaz. Fatih Karagümrük ekibinden alınan ve takım ile 1 yıllık daha sözleşmesi bulunan Jimmy Durmaz’a yurt içinden ya da yurt dışından gelecek olan talipler değerlendirilecek. 

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …