Galatasaray Kerem ile Yolları Ayırabilir

Posted by

Galatasaray’ın geçtiğimiz sezon alt ligde yer alan 24 Erzincanspor’dan bedelsiz olarak transfer ettiği Kerem Aktürkoğlu ile yollar ayrılacak gibi gözüküyor. Avrupa’dan oldukça yoğun ilginin ve resmi olmayan tekliflerin geldiği Kerem Aktürkoğlu ile sözleşme görüşmeleri için masaya oturulmuş ancak çeşitli konularda anlaşma sağlanamadığından oyuncuyla sözleşme uzatılamamıştı.

Fransa başta olmak üzere Avrupa’nın çeşitli kulüpleriyle masaya oturması beklenen Galatasaray’ın iyi bir teklif alması halinde genç oyuncusuyla vedalaşması sürpriz olmayacak.

Galatasaray’dan Avrupa’ya Yolcu

Galatasaray’ın genç yıldızı ve hücumdaki önemli silahı Kerem Aktürkoğlu Avrupa yolunu tutacak gibi görünüyor. 900 bin TL maaşı ile takımın en az kazanan oyuncusu olan Kerem ile yapılan sözleşme görüşmeleri Galatasaray tarafının serbest kalma bedeli eklemek istemesi nedeniyle yarıda kalmıştı.

Almanya ve Fransa ekiplerinin kendisine talip olması nedeniyle serbest kalma bedeli gibi bir maddeyi sözleşmesine ekletmek istemeyen Kerem Aktürkoğlu, Galatasaray’ın 20 milyon Euro’luk bedel önerisinden çekinmişti.

Fransa temsilcilerinden Nantes ve Olimpik Lyon’un ciddi ilgisinin olduğu bilinen Kerem Aktürkoğlu’na Almanya’dan da Hoffenheim, Stuttgart ve Wolfsburg gibi ekiplerin ilgisi bulunuyor.

Galatasaray’da ve Milli Takım’da oynadığı maçlarda bu kulüplerin gözlemcileri tarafından izlenen Kerem Aktürkoğlu’nun Rusya’da oynanacak Lokomotiv Moskova maçında da takip edilmesi bekleniyor. Bu maça gelen gözlemcilerin aynı zamanda Berkan Kutlu, Marcao ve Mustafa Muhammed’i de izleyerek oluşturdukları raporları takımlarına göndermesi tahmin ediliyor.

Kerem Ocak’ta Gidebilir

Galatasaray’ın oynadığı 17 maçta da görev yapan ve takımın en çok maça çıkan oyuncusu olan Kerem Aktürkoğlu, özellikle Avrupa elemelerinde oldukça iyi bir performans sergilemişti. Çıktığı 17 maçta 3 gol ve 3 asist yaparak doğrudan 6 gole katkıda bulunan Kerem’in Giresunspor maçında Marcao’nun kendisine saldırmasından sonra tam anlamıyla toparlanamadığı ve takımda mutsuz olduğuna dair de spekülasyonlar yayılmıştı.

Galatasaray’da gösterdiği performans sayesinde Milli Takım’a kadar yükselen Kerem Aktürkoğlu, Ay-Yıldızlı formayı da ilk kez Eylül ayında sırtına geçirmişti. Şu ana kadar 6 milli maçta forma giyme başarısı gösteren Kerem Aktürkoğlu, 1-1 biten Norveç maçında Türkiye Milli Takımı’nın attığı tek golün sahibi olmuştu.

Galatasaray’da çıktığı 46 maçta 2 bin dakikadan fazla süre alan Kerem Aktürkoğlu, bu sürede toplam 9 gol ve 6 asistlik katkı yapmış ve Galatasaray hücumunun önemli bir parçası haline gelmişti. Fatih Terim’in sık sık takımın kıymetlisi olduğunu ifade ettiği Kerem Aktürkoğlu, 1.73 boyunda ve sol kanatta görev alıyor.

Hızıyla, hücuma yaptığı katkıyla ve topla olan ilişkisiyle Galatasaray’ın hücum etkinliklerine önemli katkı yapan Kerem, yaptığı sıçrama sayesinde neredeyse 1.5 senelik süre içerisinde Erzincan’dan başladığı yolculuğa Avrupa’da devam etme başarısını gösterecek.

Milli oyuncu bu sezon Avrupa Elemeleri maçlarında çıktığı 4 maçta attığı 2 gol ve yaptığı 3 asistle en çok öne çıkan oyuncu olmuştu.

Comments are closed.