Galatasaray Mutlu

galatasaray mutlu 3buyukler

Sarı kırmızılı ekip üst üste 7 maçta elde ettiği galibiyet ile birlikte liderlik koltuğuna oturdu. Liderlik yerini sağlamlaştırmış olan Galatasaray Erzurum karşısında 8. Galibiyetine hazırlanıyor.

Antrenmanda dikkat çeken fotoğraflarda takımın yüzü gülüyor ve mutlu. İdmanda Belhanda’nın doğum gününü kutlayan sarı kırmızılı ekip, aynı zamanda zorlu maratonun stresini atmak için kısa bir mola vermiş oldu.

Belhanda’nın Doğum Günü

Süper Lig’de liderliğini korumak için büyük çaba gösteren ve 7 kez üst üste kazanan zirvedeki yerini de sağlamlaştıran Galatasaray, Erzurumspor maçı öncesinde 8. Galibiyetine hazırlanırken Florya’da her geçen gün temposunu yükseltiyor.

Antrenman esnasında Belhanda’nın doğum günün kutlanması ile birlikte takımdaki stresin yeri eğlenceye bırakıldı. 31 yaşına giren Belhanda için mini bir parti düzenlendi. Belhanda’ya doğum günü pastasını getiren ise takımın en küçük ismi Bartuğ Elmaz oldu.

Sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim, Belhanda’yı tebrik eden ilk isim oldu. Fatih terim aynı zamanda son haftalarda formasını kaptırmış olan Faslı oyuncunun kısa bir konuşma yapmasını istedi.

Takım arkadaşlarının neşeli bakışları arasında söz alan yıldız futbolcu, herkese teşekkür etti, hep birlikte iyi bir sezon geçirmelerini ve sezon sonunda şampiyonluk pastasını da aynı sevinç ile kesmelerini istediğini söyledi.

Anlaşamaya Varılamadı

Aynı zamanda yeni yaşını kutlayan Younes Belhanda’nın Galatasaray’daki geleceği belirsizliğini hala koruyor. Yıldız futbolcunun sözleşmesi bu yaz sona eriyor. Takımın teknik direktörü Fatih Terim, oyuncusunun takımda kalmasını istediğini belirtti.

galatasaray mutlu 3buyukler 2

Belhanda’da devam etme konusunda sıcak bakıyor. Fakat kulübün önerdiği kontrat ile kendi talebi arasında büyük farklar bulunuyor. Bu nedenle karar hala verilmedi.

Yönetim, son olarak ise Faslı futbolcuya yıllık 1,5 Euro önerdi. 3,3 milyon Euro’ya oynayan Belhanda ise yeni sözleşmesi için 2,5 milyon Euro istediğini söyledi.

Ortak noktada buluşamadıkları için kulüp görüşmelere ara verdi. Taraflar daha sonra tekrar anlaşmak için bir arya gelecek.

Tekrar anlaşma için masaya oturulduğunda sarı kırmızılı kulübün teklifinden biraz daha yukarı, oyuncunun ise teklifinden biraz daha aşağıda bir rakama tamam demesi gerekiyor. Aksi takdirde 31 yaşındaki tecrübeli yıldız sözleşmesini yenilemeyecek.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …