asda

Galatasaray Okan Buruk’un Sözleşmesini Uzattı

Posted by

Sarı kırmızılı takım, milli araya kadar olan dönemde birbirinden zorlu maçlara çıkacak. İlk olarak, 3 Kasım 2023 Cuma günü kendi sahasında Kasımpaşa ile karşı karşıya gelecek. Ardından, hafta içerisinde 8 Kasım 2023 Çarşamba günü UEFA Şampiyonlar Ligi dördüncü hafta maçında Bayern Münih’e konuk olacak. Sarı kırmızılı takımın son durağı Mersin Stadyumu olacak. 11 Kasım 2023 Cumartesi günü Hatayspor ile bu stadyumda karşı karşıya gelecek olan Galatasaray, söz konusu üç maçı en az hasarla atlatmayı hedefliyor.

a 1

Yönetim Deneyimli Teknik Adamın Maaşına Zam Yaptı

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Okan Buruk, 2022 – 2023 sezonundan bu yana Galatasaray’da görev yapıyor. 1973 doğumlu teknik adam, yıllardan bu yana sarı kırmızılı takımı çalıştırmak istiyordu. Başakşehir’i Süper Lig’de şampiyon yaparak kendisini ispat eden Okan Buruk, futbolculuk döneminde efsanesi olduğu Galatasaray’da da benzer başarıya imza atmak istiyordu. Söz konusu hedefine de ulaştı. Galatasaray’daki henüz ilk sezonunda şampiyonluğa erişti. Yönetim, sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde biten Okan Buruk’un sözleşmesini bir yıl daha uzattı.

Okan Buruk, bu sezon Galatasaray’dan 20 milyon Türk Lirası kazanıyor. Yönetim, çok uzun süreden bu yana deneyimli teknik adam ile yeni sözleşme imzalamak istiyordu. Okan Buruk, 2024 – 2025 sezonunda da Galatasaray’ı çalıştırma fikrine fazlasıyla sıcak bakıyordu. Galatasaray yönetimi, Okan Buruk’a jest yaptı. Onun maaşına yüzde 150 zam yaptı. Okan Buruk, 2024 – 2025 sezonunda Galatasaray’dan 50 milyon Türk Lirası kazanacak. Taraflar, önümüzdeki günlerde resmi sözleşmeye imza atacaklar. Sonuç olarak, Okan Buruk, takımın 2023 – 2024 sezonundaki durumundan bağımsız olarak 2024 – 2025 sezonunda da Galatasaray’ı çalıştıracak. Bu gelişme, taraftarları fazlasıyla sevindirdi.

Okan Buruk Galatasaray

Okan Buruk Galatasaray Tarihinin En Başarılı Teknik Adamlarından Birisi Oldu

Galatasaray, bu sezon tüm kulvarlarda toplam 19 maça çıktı. Bu maçların 15’inden galibiyet ile ayrıldı. Üç beraberlik ve bir mağlubiyet aldı. 48 puan topladı. Okan Buruk, 2.53 gibi son derece yüksek bir puan ortalaması elde etti.

50 yaşındaki teknik adam, yaklaşık 1.5 yıldır Galatasaray’ın başında! Sarı kırmızılı takımın başında şu ana kadar toplam 58 maça çıktı. Takımı, bu maçların 45’ini kazanmayı başardı. Yedi beraberlik ve altı mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 128 gole karşılık olarak kalesinde 49 gol gördü. Okan Buruk, Galatasaray kariyeri boyunca 2.45 gibi yüksek bir puan ortalaması elde etmeyi başardı.

Takdir edersiniz ki, Galatasaray tarihinin en başarılı teknik direktörü Fatih Terim! 1953 doğumlu teknik adam, sarı kırmızılı takıma hem Süper Lig’de hem de Avrupa’da önemli başarılar yaşattı. Okan Buruk, Galatasaray’ın ikinci Fatih Terim’i olabilir. Bilhassa Galatasaray’ı 2023 – 2024 sezonunda da Süper Lig’de şampiyon yaptığı takdirde önemli bir eşiği atlamış olacaktır.