GALATASARAY PDFK KURBANI

Posted by

Süper Lig’de ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş ile kıran kırana bir savaşım veren ve rakiplerinin geride bırakarak Liderlik koltuğunda oturan Sarı Kırmızılı takım Galatasaray’da Mustafa Cengiz, Abdürrahim Albayrak, Yusuf Günay ve Mostafa Mohamed Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Sarı-kırmızılı ekibin Ligin 111 senelik koca çınarı MKE Ankaragücü ile oynadığı maçın arkasından Mustafa Cengiz, Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay’ın sportmenliğe aykırı açıklamaları sebebiyle tedbirsiz kurula sevki kararlaştırıldı.

SPORTMENLİĞE AYKIRI AÇIKLAMALAR NEDENİYLE

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Süper Lig’de öncesiz rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş ile kıran kırana bir savaşım veren ve rakiplerinin geride bırakarak Liderlik koltuğunda oturan Sarı Kırmızılı takım Galatasaray Kulübünün yanı sıra başkanı Mustafa Cengiz ile yöneticileri Abdurrahim Albayrak, Yusuf Günay ve sarı-kırmızılı futbolcu Mustafa Muhammed’i Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran sarı-kırmızılı ekibin Ligin 111 senelik koca çınarı MKE Ankaragücü ile oynadığı maçın arkasından Mustafa Cengiz, Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay’ın sportmenliğe aykırı açıklamaları sebebiyle tedbirsiz kurula sevki kararlaştırıldı.

MUSTAFA MUHAMMED TEDBİRLİ OLARAK

Ligin 111 senelik koca çınarı MKE Ankaragücü ile oynanan maçta rakibine dirsek atması cevabında kırmızı kart kabul eden sarı-kırmızılı oyuncu Mustafa Muhammed ise kural dışı hareketinden ötürü önlemli olarak Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Galatasaray Kulübü de talimatlara aykırı hareket ve kulüp toplumsal medya hesabından meydana getirilen sportmenliğe aykırı açıklamalar sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Gaziantep oyuncusu Mirallas ile MKE Ankaragücü Kulübünün de Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi kararlaştırıldı.

Süper Lig’de ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş ile kıran kırana bir savaşım veren ve rakiplerinin geride bırakarak Liderlik koltuğunda oturan Sarı Kırmızılı takım Galatasaray’da Mustafa Cengiz, Abdürrahim Albayrak, Yusuf Günay ve Mostafa Mohamed Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Yetenekli forvet Mustafa Muhammed’in kaç maç ceza alacağı ise merak konusu.

Comments are closed.