Galatasaray

Galatasaray Spor Kulübü’nden Evde Kalma Sürecinde Haftalık Program Videoları

Posted by

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayan yeni tip koronavirüs spor müsabakalarının da ertelenmesine neden oldu. Türkiye’deki vaka sayısının artışıyla Türkiye’de de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar verildi. Bu süreçte bir süreliğine izin yapacak olan ekiplerden biri de Galatasaray olacak.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilen edilen yeni tip koronavirüs salgını sürecinde, Galatasaray Spor Kulübü, sağlık ekibinin gözetiminde sporcularını tedbir çerçevesi içerisine aldı. Sarı kırmızılı kulüp, bu süreçte oyunculara karşı alınacak tedbirleri açıkladı.

Tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesi sebebiyle, evlerinde kalan sarı kırmızılı oyuncular için antrenman programları haftalık olarak video aracılığıyla gönderildi. Hazırlanan ev antrenmanları programları ile sarı kırmızılı oyuncular, mevcut performanslarını ve motorik özelliklerini de korumayı amaç edinecek.

Antrenmanlar 60-90 Dakika Aralığında Sürecek

Ayrıca oyuncular, antrenman programlarında fonsiyonel bir şekilde egzersiz ekipmanları ve vücut ağırlıkları olan Foam-roller, miniband, resistance band, kettlebell, medicine ball ve vücut ağırlıkları ile uygulamış olacaklar.

Sağlık ekipleri tarafından gönderilen programlar ise her gün uygulanmış olacak ve yaklaşık olarak 60-90 dakika kadar sürecek.

Comments are closed.