Galatasaray Taraftarı Mutsuz

Posted by

Fatih Terim’in teknik direktörlüğünde büyük umutlarla başladığı 2021 22 futbol sezonunu İspanyol çalıştırıcı Domenec Torrent ile bitiren ve şampiyonluk yarışından çok erken koparak büyük hayal kırıklığı yaratan Galatasaray, 2022 23 futbol sezonu öncesinde başkanını değiştirdi.

Galatasaray’da daha önce de başkanlık yapan ve pek de başarılı bir başkanlık dönemi geçirmemiş olan Dursun Özbek Galatasaray’a 2. kez başkan seçildi. Başkanlık görevine gelir gelmez önce teknik direktör sorununu çözmesi gereken Dursun Özbek yönetimi, İspanyol çalıştırıcı Domenec Torrent le anlaşarak yolları ayırmak istedi. İspanyol çalıştırıcının anlaşmaya yanaşmaması sebebiyle tazminatını ödeyerek Domenec Torrent’i gönderdi. Hemen ardından önce yabancı teknik direktörlerle görüşen yönetim oradan beklediği dönüşleri alamayınca taraftarın çok istediği Okan Buruk ile kısa sürede anlaşma sağladı.

Rüya Kısa Sürdü

Teknik direktörlüğe Okan Buruk’un getirilmesi Galatasaray’da kısa süre için de olsa olumlu bir hava esmesini sağladı. Ne var ki Galatasaray taraftarlarının mutlu günleri kısa sürdü. Okan Buruk’un Galatasaray teknik direktörü olduğunun açıklanmasının ardından transfer konusunda büyük beklentilere giren sarı kırmızılı taraftarlar şu ana dek umduklarını bulamadılar.

Şimdiye kadar sadece Abdülkadir Bardakçı transferinde Fenerbahçe ile girişilen transfer yarışının kazanılması ile mutlu olan Galatasaray camiası, yabancı oyuncu transferi konusunda ise beklemekten oldukça sıkılmış durumda. Şampiyonluk yolundaki ezeli rakipler Beşiktaş ve Fenerbahçe neredeyse transferi bitirmiş durumdayken Galatasaray daha pek çok eksiğinin olması taraftarın umudunu kırdığı gibi sabrını da artık tüketmiş durumda.

Galatasaray Marcao

Galatasaray Hazırlık Maçlarında da Kötüydü

Transferdeki hareketsizliğin üzerine oynana hazırlık maçlarının ikisinde de sahadaki kötü futbol ve mağlubiyetler işin tuzu biberi oldu adeta. Olmayan transferler ve geçen yılki büyük hayal kırıklığı sebebiyle zaten pek de keyfi olmayan Galatasaray taraftarı oynanan iki hazırlık maçında alınan iki yenilgi karşısında özellikle takımın geçen yılda eleştirilen bazı oyuncularına karşı öfke dolu yorumlar yapmaya başladı.

Tüm bunların üzerine bir de antrenmanda Kerem Aktürkoğlu ile Patrick van Aanholt arasında yaşanan tartışma taraftarın azalan sabırlarını yok etti. Şu an son derece mutsuz olan Galatasaray taraftarı kısa süre içinde transferde olumlu gelişmeler olmaması halinde ciddi bir protesto bile düzenleyebilir. Galatasaray forumlarında hem takıma hem yönetime karşı ciddi bir eleştiri söz konusuyken şu an eleştirilerden muaf olan isimler sadece takımın genç oyuncuları ve bir de teknik direktör Okan Buruk.

Takımın en önemli oyuncularından olan Brezilyalı solak stoper Marcao‘nun Sevilla’ya 15 milyon avroya satılması bile bazı taraftarlar için yeterli bonservis alınamadığı gerekçesiyle bir eleştiri konusu olurken Marcao yerine forma giyen yeni transfer Abdülkerim Bardakçı’nın şimdilik vasat altı olan performansı da ciddi endişe yaratmış durumda.

Tüm bu gelişmeler karşısında rahatlıkla iddia edilebilir ki üç büyük kulüp arasında şu an sezona en az hazır olan takım Galatasaray ve yine üç büyükler arasında en mutsuz ve belki de tke mutsuz taraftarlar da sarı kırmızı camiaya gönül verenler.

Comments are closed.