Galatasaray Yeni Kalecisine Kavuşuyor

Posted by

Sarı kırmızılı takım; ilk yarıyı kötü geçirdi. Süper Lig’in ilk yarısını 19 maçta topladığı 27 puanla 10. sırada kapatan Galatasaray; lider Trabzonspor’un 19 puan gerisinde yer alıyor. Fatih Terim’in öğrencileri; Süper Lig defterini erken kapatmalarından mütevellit Türkiye Kupası’na odaklanmışlardı. Ancak, geçtiğimiz günlerde kendi sahasında TFF 1.Lig ekiplerinden Denizlispor’u konuk eden Galatasaray; maçı penaltı vuruşları sonucunda kaybetti.

Sarı kırmızılı takım; ligin ikinci yarısında yalnızca UEFA Avrupa Ligi maçlarına odaklanacak. Buna ek olarak, Galatasaray’da ciddi bir kaleci sorununun olduğunu söyleyebiliriz. Deneyimli kaleci Fernando Muslera; Sivasspor maçında takım arkadaşı Luyindama ile çarpışarak sakatlık yaşamıştı. 1986 doğumlu ismin sahalara ne zaman döneceği belirsizliğini koruyor. Muslera’nın yokluğunda kalede İsmail Çipe yer alıyor. Ancak, genç kalecinin yaptığı hatalarla Galatasaray taraftarını çıldırttığını söyleyebiliriz. Bu yüzden, Galatasaray; ara transfer döneminde bir kaleci transferi yapmak istiyor.

Muslera O İsmi Önerdi

Burak Elmas yönetimi; İsmail Çipe’nin gösterdiği kötü performansın ardından kaleci transferi yapma kararı aldı. Buna ek olarak, Muslera’nın sözleşmesinin feshedilmesi de gündeme geldi. 35 yaşındaki kalecinin 2024 yılının Haziran ayına kadar sözleşmesi var. Ancak, hem sakatlığı hem de formsuzluğu sebebiyle Muslera’nın Galatasaray’a eskisi kadar faydalı olamadığını söyleyebiliriz.

Galatasaray; devre arası transfer döneminde takıma liderlik yapabilecek, tecrübeli oyunculara yöneliyor. Her ne kadar sene başında genç oyuncular transfer edilse de bilhassa kaleci söz konusu olduğunda tecrübeli oyuncuların en doğru tercih olacağı düşünülüyor. Bu noktada, Fernando Muslera’nın yokluğunda kale yine Uruguaylı bir kaleciye emanet edilecek.

Fernando Muslera; sarı kırmızılı takıma kendisinin yerine kaleci önerisinde bulundu. Uruguay’ın Penarol takımının kalesini koruyan Kevin Dawson; Galatasaray’ın gündeminde bulunuyor. Galatasaray; Dawson’ı altı aylığına kiralamak istiyor. Bu sayede, hem Süper Lig’de hem de UEFA Avrupa Ligi’nde yaşamış olduğu kaleci problemini çözmeyi düşünüyor.

Fernando Muslera; vatandaşı Dawson’ı ikna etmek adına çabalıyor. Galatasaray; Dawson’ı sezonun geri kalanında kullanmayı düşünüyor. Fernando Muslera ile devam edilmediği takdirde kendisiyle daha uzun süreli bir sözleşme de imzalanabilir.

Kevin Dawson Kimdir?

8 Şubat 1992 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1.79 boyundadır. Bir kaleci için kısa bir boya sahip olduğu söylenebilir. Ancak, Dawson; yeteneğiyle fiziksel dezavantajını ortadan kaldırabilen bir kalecidir. Bunun yanı sıra, Uruguay milli takımının ikinci kalecisi olarak dikkat çeker.

Kevin Dawson; 1 Ocak 2018 tarihinden bu yana Uruguay’ın Penarol takımının formasını giyiyor. Penarol ile bugüne kadar toplam 187 maça çıktığını söyleyebiliriz. Bu maçlarda kalesinde 156 gol görmüştür. 82 maçta ise kalesini gole kapatmıştır.

Fernando Muslera Ayrılık İddialarını Yalanladı

Sarı kırmızılı takımın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera; takımdan ayrılacağı ile ilgili haberleri yapmış olduğu Instagram paylaşımı ile yalanladı. Muslera; İstanbul’da yaşamayı çok sevdiğini ifade etti.

Comments are closed.