Galatasaray Yine Direnemedi


İlk yarıda, Trabzon gibi bir deplasmanda istediği oyun planını sahaya koyan bir Galatasaray vardı. Fatih Terim, Trabzonspor’un sol tarafının zayıflığı üzerine bir hücum planı kurduğunu gördük.


Maç öncesinde her iki takımında en güçlü ve zayıf yönlerini futbolseverlere sorsak çoğu kişi Morutan ve İsmail Köybaşı eşleşmesini seçerdi. İlk yarıda rakibini kompakt ve baskılı bir şekilde karşılayan Sarı kırmızılılar, ilk golüde Emre Kılınç’ın önde baskısı sonucunda buldu. Morutan şüphesiz Galatasaray’ın ilk yarıdaki gizli kahramanıydı.

3buyukler galatasaray yine direnemedi


Takımını atağa kaldıran veya oluşan her atakta pas bağlantısı olan, adam eksilten ve takım arkadaşlarına boş alanlar hazırlamayı başardı. Hücumda liderliği üstlenen Morutan ikinci yarıda oyundan alınmasıyla birlikte Galatasaray’ın sahada hücum lideri kalmadı.


İkinci yarıda Terim, Aytaç ve Babel’i oyuna alarak hem oyunun, hem skorun üstünlüğünü rakibine hediye etti. 2-2’den sonra Mohamed’in oyuna girmesiyle Hücumda güçlenen Sarı kırmızılılar, Halil’in önderliğinde tehlikeli pozisyonlara girdi. Maçın bitimine 10 dk kala Cicaldau ve Halil’in oyundan alınması hem taraftar hemde çoğu futbolsever tarafından eleştirildi. Neredeyse maç boyunca ataklarını Halil ve Morutan üzerinden yapan Galatasaray, sahada onlar olmadan hücum yapmakta zorlanacağa benziyor.

3buyukler galatasaray yine direnemedi 1


Galatasaray Başaramıyor


Bu değişiklerle 2-1’i korumak isteyen Galatasaray şu anlık performansıyla demek ki savunma yapamıyor. Terim’in takımları, hep skoru artırarak, hücum yaparak savunmayı yapan takımlardı. fırtına Trabzonspor ve Kasımpaşa maçlarında yapılan defansif değişiklikler ve skoru koruma çabası bu takımın yapısına işlenmediği görünüyor.


Sarı kırmızılılar, bu travmayı bir an önce atlatmalı yoksa Galatasaray takımı bu sezon birçok maçta öne geçip puan kaybedebilir.


Bu sene Galatasaray en büyük sorunu Marcao’ dan yoksun olmaları. Bütün oyunu bu oyuncu üzerinden kuran Galatasaray savunmada da verdiği pozisyonlar ile oyuncunun yokluğu bir hayli hissediliyor. Buna bağlı olarak Stoper de Christian Luyindama ve V. Nelsson ikilisi oldukça kırılgan kalmaları ve Luyindama’ nın pas hataları takıma eksi yazıyor.

Galatasaray’ın Net Bir 6 Numarası Yok


Sarı kırmızılı takımın en önemli savunma zaafı 6 numarasız kalmaları. Net bir 6 numarası olmayan takım da hücumda başıboşluğa sebep oluyor. Rakibin arkaya attığı her top tehlike arz ediyor. Yeni transfer edilen Assuncao kısa vadede takıma ne kadar katkı sağlayacağı merak konusu. 6 numara sorunu devre arasına kadar sarı kırmızlı takımda en önemli temel problemi olacak.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

3buyukler ryan kent ingiltereye geri donmeye hazirlaniyor

Ryan Kent İngiltere’ye Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Fenerbahçe, geleceğe umutlu bakıyor. Sarı lacivertli takım, son olarak, Süper Lig’de Hatayspor ile karşı karşıya …