GALATASARAY ZEMİNİ İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ GELDİ

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 29. hafta mücadelesinde Türk Telekom Stadyumu’nda Hes Kablo Kayserispor ile 2 – 2 berabere kalan Galatasaray cephesinde maçın ardından stadın kötü zemini üzerine şikayetler yükseldi.

Bir türlü düzeltilemeyen zemin yüzünden istenilen performansın sahaya yansıtılamadığını sık sık dile getiren oyuncuların isyanına karşı uzmanlardan zemin farklı öneri fikirleri geldi.

Şubat ayının ortalarında yoğun kar yağışına maruz kalan İstanbul’da zarar gören Türk Telekom Stadyumu, sarı kırmızılıların ikinci devreye ait planlarını alt üst etti.

Kasımpaşa maçında zemin resmen balçık haline geldi ve oyuncular sahada oyun kurma anlamında ciddi sıkıntılar yaşadı.

Teknik direktör Fatih Terim ve oyuncular tarafından sık sık dile getirilen saha zemini üzerine uzman isimler sorunla ilgili çözüm önerilerinde ulundu.

Uzmanlar Zemin İçin Fikirlerini Açıkladı

Galatasaray yönetimi, Türk Telekom Arena’nın zemininden dolayı eleştiri yağmuruna tutulurken, uzmanlar stadın zemini için bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamalara göre sorunun aslında çim sahanın yapıldığı dönemde başlamış olabileceğini zeminde kullanılan kumun ve su miktarının hesaplanmasında bazı hatalar yapılmış olabileceği iddia edildi.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre sahada kullanılan çimin sürekli olarak yaşatılması için çimin alt tabanında kar suyunun emilmesini zorlaştıran kum tercih edilmiş olabileceği belirtildi.

Çimin altına yerleştirilmesi gereken törfün uygun drenaj için metrekareye düşecek en yüksek yağmur suyu miktarının hesaplanmasında hatalar yapılmış olabileceği ifade edildi.

Lig mücadelesinde hem Kasımpaşa hem de Galatasaray kalesinin önüne çatıdan karlar düşerek oyunu zorlaştıran durumdan dolayı uzmanlar, Türk Telekom Stadı için tribünlerden ve çatıdan gelen kar ve yağmur sularının binanın dışında toplanması için farklı bir sitemin kullanılması gerektiğini vurguladı.

Belhanda Maç Sonu Açıklamalarından Dolayı Ceza Alabilir

Süper Lig’in 29. hafta mücadelesinde Türk Telekom Arena’da Hes Kablo Kayserispor’u ağırlayan Galatasaray’ın Faslı futbolcusu Belhanda maçın ardından iddialı açıklamalarda bulundu. Belhanda, Sivas karşılaşmasının hemen ardından yayıncı kuruluşa verdiği röportajda bozuk zeminin yönetimin yüzünden olduğunu dile getirdi.

Yönetimi hedef alan konuşmasında sarı – kırmızılı yönetimin sosyal medyada çok fazla zaman harcamasının yerine zemini iyileştirme çalışmaları yapması gerektiğinden bahsetti. Tecrübeli futbolcunun bu sözleri tercüman tarafından Türkçeye çevrilmedi.

Bu sezon sonunda sözleşmesi sonra erecek olan Younes Belhanda, sözleşme yenileme konusunda yönetimden istediği yanıtı alamadığı için yönetime karşı olan kızgınlığını her fırsatta dile getirmekten çekinmiyor. Faslı futbolcunun bu söylemlerinden dolayı yönetim tarafından cezalandırılacağı iddia edildi.

Comments are closed.