Galatasaray’a Liverpool’dan Transfer

galatasaraya liverpooldan transfer 3buyukler

Sarı kırmızılı takımda sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Marcelo Saracchi’nin yerine sol bek arayışları devam ederken takımın teknik direktörü Fatih Terim, agresif ve yıldırım hızında diye tanımlanan Liverpoollu yıldız futbolcunun gelecek sezon sarı kırmızılı forma giymesini istedi. İşte Fatih Terim’den gelen istek ve detayları…

Fatih Terim Daha Agresif Bir Oyuncu İstiyor

Galatasaray, Marcelo Saracchi’nin gidişi ile birlikte boşalan konumu doldurmak istiyor. Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim takıma sol bek oyuncusu aramaya devam ediyor. Diğer yandan tedbirli bir şekilde davranmak isteyen teknik direktör Fatih Terim ise deyim yerindeyse her taşın altına kaldırıp bakıyor.

Sarı kırmızılı takımın gündemine sol bek için her gün başka bir isim geliyor. Fatih Terim’in özelliklerine uyan isim ise Yasser Larouci oldu. Liverpool U20 takımında oynayan Jürgen Klopp’un zaman zaman A takıma aldığı 2001 doğumlu oyuncunun WytScout videoları tecrübeli hocayı etkilemiş gibi görünüyor. Fatih Terim, genç oyuncunun durumunun takip edilmesini talep etti.

Yasser Larouci, Liverpool’da oynayan savunma oyuncusudur. Cezayirli ve 2001 doğumlu genç oyuncu U17 taraflarının kaptanı olduğu Le Havre’de derecelendirilen bir oyuncuydu. Sözleşme uzatmalarını reddetti ve daha sonra serbest bir ajan oldu ve birçok üst düzey Avrupalı ekip tarafından hedef alındı.

Larouci, Kasım 2017’de uluslararası onay aldıktan sonra Liverpool’a transfer oldu ve daha sonra kulübü U18 ve U21 seviyesinde temsil etti.

U18 Antrenörü onu “agresif ve” şimşek hızında “olarak nitelendirdi. Başlangıçta kanat olarak eğitildi, hücum için tam bek oldu. Larouci, yeni pozisyonunda Liverpool’un 2019’da dördüncü FA Gençlik Kupası kazanmasına yardımcı oldu.

Önemlerini Şimdiden Alıyor

galatasaraya liverpooldan transfer 3buyukler 2

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan genç sol bek için U18’den hocası Barry Lewtas agresif ve yıldırım hızında bir oyuncu olarak adlandırmıştı. Hızlı oyuncuları seven Fatih Terim’in Saracchi’nin tam tersi olan daha agresif ve hızlı bir oyuncu aradığı uzun süredir biliniyordu.

1,8 milyon Euro transfer değeri bulunan futbolcu ile ilgili temaslar başlarken Liverpool ile sözleşme imzalamaması halinde Fransız sol bekle mukavele imzalamak istiyor.

İngiltere’de kalmak isteyen Larouci’nin iyi bir teklife hayır demeyeceği düşünülüyor. Sahada solda hücuma dönük de oynayabile Yasser, iki kupa maçında da Liverpool formasını terletti. Alt liglerde ise toplamda 61 maça çıktı. 61 maçta 2 gol ve 6 asist yaptı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …