Galatasaray’a Üç Futbolcu İçin 55 Milyon Euro’luk Dev Teklif

Posted by

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin altında bir performans sergileyen Galatasaray, Ocak ayı transfer döneminde kadrosunu yenilemeyi planlıyor. UEFA Avrupa Ligi’nde elde edilen başarının ardından takımın değerli oyuncularından Marcao, Nelsson ve Mostafa Mohamed’e Avrupa kulüplerinin ilgisi artmış durumda.

Sarı kırmızılı yönetim, değerini bulan her oyuncuyu satmaya sıcak bakarken, elde edilecek bonservis geliri ile takımın eksik bölgelerine takviye yapmayı planlıyor. Üç futbolcudan toplam 55 milyon Euro’luk gelir bekleyen Galatasaray yönetimi, sezon başındaki transfer politikasını sürdürmeyi hedefliyor.

Marcao, Nelsson ve Mostafa Mohamed Avrupa Kulüplerinin Radarında

Bu sezon Süper Lig’de alınan kötü sonuçların ardından Lider Trabzonspor’un 19 puan gerisinde kalan Galatasaray, Ocak ayı transfer dönemi için transfer çalışmalarınasürdürürken, Avrupa kulüplerinin takımdaki genç oyunculara olan ilgisi büyümeye devam ediyor.

UEFA Avrupa Ligi’ni namağlup lider tamamlayan Sarı kırmızılılar, savunmada turnuvanın en başarılı performanslarından birine imza atarken, Marcao-Nelsson ikilisi performanslarıyla dikkat çekmişti. UEFA Avrupa Ligi’nde birkaç kez haftanın takımına seçilen Brezilyalı stoper Marcao, italyan devlerinin radarına girmişti. Napoli ve Roma başta olmak üzere ismi italyan takımlarıyla anılan Brezilyalı futbolcuyu İngiliz devi Manchester United’ın devre arasında teklif yapmaya hazırlandığı öğrenildi. Galatasaray yönetiminin ise Marcao için kapıyı 20 milyon Euro’dan açtığı ve sonraki satıştan pay istediği söyleniyor.

Bu yaz transfer döneminde takıma katılan Victor Nelsson, kısa sürede gösterdiği gelişim ile Avrupa’nın en dikkat çeken oyuncularıdan biri oldu. Marcao ile iyi bir ikili olan Danimarkalı stoper, Avrupa kupalarındaki performansıyla İtalyan devlerinin dikkatini çekti. SimonKjaer’in sakatlığından sonra Milan’ın yakın takibinde olan Nelsson’a bir başka italyan devi Inter’de talip oldu. Sarı kırmızılı yönetim 23 yaşındaki stoper için sözleşmesinde bulunan 25 milyon Euro’luk serbest kalma maddesinin kullanılmasını bekleyecek.

Galatasaray’da Avrupa kulüplerinin takibinde olduğu bir başka isim ise MostafaMohamed. Geçen sezonun devre arasında takıma katılan Mısırlı golcü, bu sezon gösterdiği performans ile zaman zaman eleştiri konusu olsada Sarı kırmızılılar, geçtiğimiz günlerde 4 milyon Dolar’lık satın alma opsiyonunu kullandı. Sezon başında Fransız ekibi Bordeaux’a transferinde yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı takımda kalan Mohamed’e Lille ve Marsilya’da talip oldu. Üç Fransız kulübü MostafaMohamed’edevre arasında teklif yapmaya hazırlanırken, Galatasaray yönetimi oyuncunun bonservisini 10 milyon Euro olarak belirledi.

40 Milyon Euro Kar Elde Edilecek

Süper Lig’de yeniden üst sıralara tırmanmak isteyen ve UEFA Avrupa Ligi‘nde yoluna devam eden Galatasaray, üç futbolcudan 55 milyon Euro gelir elde etmeyi planlıyor. Elde edilen gelir ile kadrosunu güçlendirmeyi planlayan Sarı kırmızılılar, aynı zamanda rotasyonlu bir yapı kurmak istiyor.

Galatasaray, Marcao’yu Chaves’ten 4 Milyon Euro, Victor Nelsson’u Kopenhag’dan 7 Milyon Euro ve Mostafa Mohamed’i Zamalek’ten 4 Milyon Dolar karşılığında kadrosuna katarak üç oyuncu için toplam 14.5 Milyon Euro’luk yatırım yapmıştı. Sarı kırmızılılar 55 Milyon Euro’luk hedefini gerçekleştirirse 40 Milyon Euro Kar elde edecek.

Comments are closed.