GALATASARAY’DA AYRILIK RÜZGÂRLARI

galatasarayda ayrilik ruzgarlari 3buyukler

Sarı kırmızılı Galatasaray ekibinde sezon sonunda adeta ayrılık rüzgârları esti çek. Yaprak dökümünün yaşanacağı Galatasaray ekibinde erkenden bir yaprak dökümü yaşanmıştı ve sezon sonunda da kalan yapraklar dökülerek yeni sezonda yenilenmiş bir Galatasaray olarak karşımıza çıkacaklar.

GALATASARAY YENİLENİYOR

İlk olarak Belhanda ile yollarını ayıran Galatasaray ekibi sezon sonunda bazı oyuncular ile de sözleşmesini yenilemeyecek ve yollarını ayıracak.

Sezon sonunda yollarını ayrıca isimlerle hem mali yüklerinden hem de performans düşüklüklerinden dolayı ayrılma kararı alan Fatih Terim’in teknik direktörlüğündeki Galatasaray ekibi aynı zamanda da Galatasaray yönetiminden de bu kararın Onaydan geçtiğinin de duyumlarını aldık.

Sivasspor maçının ardından Belhanda’nın yaptığı açıklamalar Belhanda’nın sonunu getiren bir röportaj olmuştu. Belhandayı ek olarak Emre akbaba sezon sonunda anlaşması yapılmayacak isimlerden birisi.

Emre akbaba Alanyaspor’dan transfer olmuştu. Sezon sonunda performansının düşük olması sebebi ile sözleşmesini yenilemeyecek Galatasaray yönetimi. Abdullah avcı Emre ak babanın Galatasaray’da kalıcı olmadığını duyunca kendisiyle telefonda konuştuk ve belki de yeni sezonda Emrah babayı Trabzonspor formasını da izleyebileceğiz.

Feghouli Sema Şükrü’nün fazla olması nedeniyle aslında 2022’ye kadar devam eden sözleşmesi olmasına rağmen sezon sonunda Galatasaray ile yollarını ayıracak. Bir diğer yeni sezonda düşünülmeyen isim ise Fatih Öztürk. Fatih Öztürk Mustafa’nın yokluğunda kaleyi korumak için Kasımpaşa’dan Galatasaray’a transfer edilmiştir.

Aslında performansı iyi olsaydı oldukça yıldızı parlayacak olan Fatih Öztürk ne yazık ki kötü bir performans sunduğu için Muslera da geri döndüğü için artık Galatasaray’ın radarında olmayan bir kaleci.

GALATASARAY’DA BEKLENTİ DÜŞÜKLÜĞÜ

Fatih Terim ve öğrencileri bu sezon istenilen performansı tam olarak sağlayamadıkları için sezon sonunda yenilenmiş bir takım olarak sahaya çıkacaklar. Sezon sonundan sözleşmesi tazelenmeyecek bir diğer isim ise Babel.

Aslında şampiyonlar Ligi’nde oldukça iyi bir performans sergileyen bağ ben Galatasaray’da bekleneni veremedi için sezon sonunda ona gelen teklifler değerlendirilecek Babel ile yollar ayrılacak.

galatasarayda ayrilik ruzgarlari 3buyukler 2

Linnes İse uzun yıllardır Galatasaray formasında ter döküyor. Sezon sonunda Trabzonspor’a bedelsiz olarak transfer edileceği dedikoduları yayılmaya başladı. Linnes Galatasaray ile yollarını ayıracak. Türkiye’den ayrılmak istemeyen ve Türkiye çok sevdiğini menajerine ileten Linnes Trabzonspor ile görüşmelere başladı.

Son olarak sezon sonunda takımda olmayacak bir diğer isim ise Saracchi. Saracchi İki sezon boyunca Galatasaray’da kiralık forma giyiyordu.

Falcao gibi sakatlık problemi yaşayan ve bir türlü bu sakatlık problemini aşamayan Saracchi ile ayrılık kesin ve oldukça futbolcunun yüksek maliyeti olduğu için de Galatasaray yönetimi yeni sezonda onunla yollarına devam etmeyecek.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …