Galatasaray’da Başarılı Brezilyalı Stoper Marcao ile Veda Vakti

Posted by

2018-2019 sezonunda devre arası transfer döneminde Galatasaray kadrosuna katılan Brezilyalı sol ayaklı stoper oyuncu sonraki dönemde başarılı bir performans sergiledi ve Galatasaray ile çok başarılı ve en sevilen isimlerden bir tanesi olmayı başardı. Brezilyalı stoper oyuncusu Galatasaray ile birlikte geçirdiği 3,5 sezonda 1 tane Spor Toto Süper Lig, 1 tane Ziraat Türkiye Kupası ve 1 tane de TFF Süper Kupası kazanmayı başardı.

Brezilyalı stoper oyuncusu takıma geldiği ilk dönemde eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Sarı kırmızılı takımın bu transferi yaptığı dönemde oyuncunun eski kulübü Chaves Portekiz liginde küme düşme hattında yer alıyordu. Oyuncunun geldiği takımdan dolayı ve geldiği takımın durumundan dolayı Bu transfer çok eleştirilirken aynı zamanda Brezilyalı oyuncu için 4 milyon euro bonservis bedeli de oldukça çok eleştirilmişti. O dönem sarı kırmızılı ekip şampiyonluk yarışında yer alıyordu ve hem galatasaray’ın hem de A milli futbol takımının da Stoper’i olan Serdar Aziz gönderilerek Brezilyalı oyuncu alınmıştı.

26 yaşındaki stoper oyuncusu geçtiğimiz transfer döneminde ve bu transfer döneminde de birçok takımın ilgisini çekti. bu transfer döneminde özellikle ispanya’dan Sevilla ve rusya’dan Zenit kulüpleri Çok istekli davrandı ve transfer yarışının sonuna kadar sürdürdü. italya’dan Atalanta ve Portekiz’den Benfica Takımları bu transferde geri adım attı. Sevilla ile rus kulübünün girdiği transfer yarışında Brezilyalı oyuncunun isteği doğrultusunda sarı kırmızılı ekip ispanyol kulübü ile anlaşma sağladı.

Marcao İspanya Ligi Ekibi Sevilla’ya Transfer Oluyor

Brezilyalı stoper oyuncusu ispanya’nın başarılı ekiplerinden sevilla’ya transfer olacak. Galatasaray’ın avusturya’daki kan kadrosuna dahil edilmeyen 26 yaşındaki oyuncu için sarı kırmızılı kulüp ile ispanyol ekibi arasında son prosedürler kaldı.

İspanyol kulübü bu transfer döneminde tecrübeli stoperi Diego Carlos’u ingiltere Premier Lig ekiplerinden Newcastle united da satmıştı. Sevilla tecrübeli oyuncunun yerini Galatasaray‘dan Marcao ile dolduracak.

İspanyol ekibi Brezilyalı oyuncu için galatasaray’a 12 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek bunun yanı sıra daha sonraki dönemlerde Marcao’nun Sevilla’daki Performansı ve İspanyol ekibinin sportif başarılarına bağlı olarak 3 milyon euro’luk da bonuslar bulunuyor. Ayrıca Galatasaray oyuncunun sonraki satışından da pay hakkına sahip.

Galatasaray ise bu bağlamda 26 yaşındaki stoper oyuncusunun yerini konyaspor’dan almış olduğu abdülkerim bardakçı ile doldurmayı düşünüyor. Sarı kırmızılı ekip bunun yanı sıra stoper bölgesi için 1 takviye yapmayı daha düşünüyor.

Marcao Hikayesi Türkiye’de Transfere Bakış Açısını Değiştirdi

Marcao’nun transferi ve galatasaray’da gösterdiği başarılı performans ile türkiye’deki scout transferine bakış açısını değiştirdi. Sarı kırmızılı ekip ihtiyaç duyulan yere ihtiyaç duyulan ismi kabul edilebilir bonservis bedelinin yanı sıra ülkemiz için düşük denilebilecek yıllık ücretler ile takıma katması diğer takımlara iyi 1 örnek oldu ve birçok takım bu tarz transferlere yöneldi. Örneğin fenerbahçe’de Atilla Szalai ve Eljif Elmas transferleri gibi transferlere ön ayak oldu.

Comments are closed.