Galatasaray’da Belhanda’yla Yollar Ayrıldı

3buyukler galatasarayda belhandayla yollar ayrildi


Galatasaray’da dikkat çeken bir yol ayrılığı gerçekleşti. Takımın öne çıkan oyuncularından Belhanda ile kulüp arasındaki birtakım anlaşmazlıklardan ötürü, 10 Mart 2021 tarihinde yollar ayrıldı.

Bu gelişme başta Galatasaraylılar olmak üzere, pek çok futbolsever tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Sezon sonu büyük ihtimalle yolları ayrılacak olan iki tarafın bu ani kararı alması herkesi şoke etti.

Sözleşme Tek Taraflı Feshedildi


31 Yaşında olan Faslı futbolcunun son zamanlarda yapmış olduğu bazı açıklamalar ve bununla birlikte tutum ve davranışları kimi çevrelerce tepki çekmişti. Tüm bu yaşananların sonunda Galatasaray kulübü harekete geçti. Kulübün tek taraflı aldığı karar neticesinde Belhanda’nın kulüple olan bağları tamamen kopartıldı.

3buyukler galatasarayda belhandayla yollar ayrildi 1

Kulüp İmajına Zarar Veren Açıklamalar Neden Oldu


Galatasaray kulübü bu tek taraflı fesh edişi, Younes Belhanda‘nın kulüp imajı adına zarar teşkil eden söylem ve davranışları ile açıkladı. Öte yandan yine 31 yaşındaki Faslı futbolcunun neredeyse hakaret olarak addedilecek söylemlerde bulunmasının da, bu duruma zemin hazırlamış olduğu kaydedildi. Sıralanan tüm bu unsurların yanı sıra geçmişte de, oyuncunun takıma zarar veren davranışlarının yaşandığı da yine kulüp yetkilileri tarafından dile getirildi. Defalarca 31 yaşındaki Faslı futbolcunun kulüp iç disiplinini hiçe sayan davranışlarda bulunduğu ifade edildi.

3buyukler galatasarayda belhandayla yollar ayrildi 2

Sivasspor Maçından Sonra Yaşanan Gelişmeler Etkili Oldu


Bu karar alınmadan önce yaşanan en son gelişmeye bakıldığında Belhanda, Sivasspor maçının sonrasında yapmış olduğu açıklamalar ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Belhanda, maçın sonunda saha zeminine ilişkin pek çok şikayetini sıralamış, bu şikayetleri ile de kulüp yönetimine pek çok göndermede bulunmuştu.

Genel olarak bu kararın alınmasında, sözü edilen en son açıklamaların büyük etken olduğu düşünülüyor. Eğer ki bu son karar alınmamış olsa idi, Belhanda’nın sözleşmesi normal şartlarda sezon sonunda sona erecekti.

Ancak bu kimilerince sürpriz sayılan karar neticesinde 31 yaşındaki Faslı futbolcunun macerası, beklenenden aylar önce son bulmuş oldu. Taraftarlar arasında ise farklı farklı bakış açılarıyla olaya yaklaşıldığı gözlendi.

Kimi Galatasaraylılar kulübün almış olduğu kararı destekleyen bir tutum takınmış olmakla birlikte, öte yandan tam aksi tutum izleyen Galatasaray taraftarlarının bulunduğu da gözlendi. Bu konu özellikle sosyal medyada, Galatasaray taraftarı tarafından gün boyunca sıkça tartışıldı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …