Adem Büyük

Galatasaray’da Beşiktaş Derbisi Öncesinde Kritik Sakatlık Yaşandı

Posted by

2019-2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nun 26’ıncı haftasının en merak edilen müsabakası Beşiktaş ve Galatasaray ekipleri arasında yaşanacak. Büyük derbi heyecanı öncesinde ise sarı kırmızılı ekip siyah beyazlı ekip ile ilgili hazırlıklarını sürdürürken büyük bir aksilik yaşadı. Takımın önemli oyuncularından olan Adem Büyük, idman sırasında sakatlandı.

2019-2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nda 26’ıncı hafta müsabakasında Galatasaray ve Beşiktaş ekiplerinin derbi müsabakası yaşanacak. Kritik maça hazırlıklarını sürdüren sarı kırmızılı ekipte ise müsabaka hazırlıklarına sıkı ve planlı bir şekilde devam ediyor.

Her şeyin son derece planlı ilerlediği idmanda ise cimbomun başına istenmeyen bir durum geldi. Adem Büyük antrenman sırasında sağ üst arka adalesinden sakatlık geçirdi. Müsabakaya hazırlanan diğer sporcular ise core stabilizasyon hareketleri yaparak idmana başladılar.

İdmana kumda kuvvet ve sahada tekrarlı sprint çalışmaları ile devam eden sarı kırmızılı ekip, idmanın ana kısmında ise 19 Yaş Altı Takım ile 11’e 11 çift kale maç yaptı. Derbi mücadelesine hazırlık yapan aslanlar, yenilenme koşusu ve soğuma hareketleri yaparak günlük idmanını tamamladı.

Çarşamba Günü Belli Olacak

Hazırlık sürecinde ise çift kale maç sırasında Adem Büyük, sağ üst arka adalesinde ağrı hissetti ve sonrasında antrenmana devam edemedi. Sporcunun sağlık durumu ile ilgili durum ise Çarşamba gün ki tetkiklerin sonrasında net olarak belirlenecek.

Comments are closed.