GALATASARAY’DA BURUNDİ’Lİ İÇİN TEKLİF YAPILDI

Posted by

Galatasaray transfer süreçlerine hız kesmeden devam ediyor. Fransız ekibinden Henry Onyekuru ve İngiliz ekibinden Halil Dervişoğlu’nu takıma katan Galatasaray’da rota şimdi de orta sahayı güçlendirme çalışmalarında.

Bu doğrultuda bütün temaslarını kullanan sarı-kırmızılılar, Yeni Malatyaspor’un Burundili futbolcusu Youssouf Ndayishimiye’yi kadrosuna dahil etmek için harekete geçti.

Onyekuru ve Halil Dervişoğlu’nu ekibine katan, İrfan Can Kahveci’nin transferini ise gelecek hafta bitirmeyi hedefleyen Galatasaray, Etebo’nun yerine de bir orta saha takviyesi yapmak için kolları sıvadı.

Fatih Terim’in tutanağı doğrultusunda eski futbolcusu Seri ile ilişki kuran sarı-kırmızılı idareciler, transferin gerçekleşmeme ihtimaline mukabil da alternatifini belirledi.

BAŞKAN İLE GÖRÜŞME YAPILDI

Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray, içinde bulunduğumuz sezon itibariyle Süper Lig’de sergilediği performansla dikkatleri üzerine toplayan Yeni Malatyasporlu Youssouf Ndayishimiye için Malatya ekibinin yönetimiyle irtibat halinde. 

Medyada yer edinen habere göre; sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da idareciler geçtiğimiz hafta Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek ile bir görüşme gerçekleştirerek Burundili futbolcuyu kadrosuna dahil etmek için gerekli şartlarını sordu.

Başkan Gevrek, sergilediği performansla dikkatleri üzerine toplayan Yeni Malatyasporlu Youssouf Ndayishimiye için 1 milyon Euro artı oyuncu takası istek ederken, tarafların birkaç gün sonra tekrar pazarlık masasına oturacağı edinen bilgiler arasında.

Galatasaray, 22 yaşındaki oyuncuyu bir miktar para ve mecbur satın alma opsiyonu ile aktarma etmeyi planlıyor.

TERİM’İN HEDEFİ MİLLİ FUTBOLCULAR

Bir yandan İrfan Can Kahveci için Başakşehir ile pazarlıklarına idame eden sarı-kırmızılı yönetimin, sürpriz bir hamleyle ulusal futbolcular Kaan Ayhan ve Mert Müldür’e kanca attığı ortaya çıktı.

Fatih Terim’in ısrarlı bir halde aktarma edilmesini istediği Kaan Ayhan ve Mert Müldür için İtalyan kadrosu Sassuolo ile görüşmelere başlamış olan sarı-kırmızılılar, iki futbolcu için de kiralık + satın alma opsiyonlu teklifi masanın üzerine koydu.

Bu sürem forma şansı bulamayan Kaan Ayhan ve Mert Müldür’ün kiralık opsiyonuna sıcak bakan Sassuolo, Mert Müldür için sözleşmeye satın alma opsiyonu koydurmak istemiyor.

Sassuolo ile kiralama formülü üstünden antak kalma zemini gören Galatasaray, Mert Müldür ve Kaan Ayhan’ı Türkiye’ye getirmek için görüşmelere başladı.

Comments are closed.