Galatasaray’da Feghouli 2 Hafta Sahadan Uzak

Posted by

Galatasaray’da sağ üst arka adalesinde zorlanma yaşayan ve sakatlığı nedeni ile sahadan çıkmak zorunda kalan Feghouli’nin tedavisine başlandığı açıklandı.

Başarılı futbolcunun en az 2 hafta sahalardan uzak kalacağı düşünülüyor. Sakatlığının ciddi olduğu belirtilen Feghouli’nin sahalardan 2 hafta uzak kalacak.

Sarı Kırmızılı Takımdaki Sakatlık Durumları

Galatasaray, Süper Lig’in 16. Haftasında 2 Ocak Cumartesi günü sahasında Fraport TAV Antalyaspor ile yapacağı maç için hazırlıklarına devam ediyor.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde teknik direktör Fatih Terim’in yönetiminde basına kapalı bir şekilde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcuların, ısınma hareketlerinin ardından kuvvet çalışması yaptığı bildirildi.

Teknik çalışmalarla devam eden idmanın, pas oyuncularıyla sona erdiği açıklandı. Galatasaray, liderliğini korumak için elinden geleni yapmak istiyor.

Yeni yılın ilk maçında Fraport TAV Antalyaspor karşılaşması için hazırlıklarına devam ediyor.

Trabzonspor maçında yaşadığı sakatlık ile Sofiane Fegholi maçı erken terk etmek zorunda kaldı. Futbolcuya yapılan kontroller sonucunda sağ üst arka adalesinin orta derece zorlanma tespit edildi.

Başarılı futbolcunun en az 2 hafta sahalardan uzak kalacağı açıkladı. Sakatlığının tamamen iyileşmesi için süreye ihtiyacı olan Sofiane Feghouli yılı sakat bir şekilde kapatacak ve yeni yılın ilk maçlarında oynayamayacak.

Peter Etebo’nun tedavisinin devam ettiği açıklandı. Ryan Babel’in de kondisyonerler eşliğinde takımdan ayrı özel bir şekilde çalıştığı belirtildi. İzolasyon ile tedavi süreçleri biten Fatih Öztürk ve Emre Taşdemir’in yanı sıra, karantina süresinin dolmasının ardından yeni tip korona virüs (covid-19) testinin negatif çıkması ile Mbaye Diagne’nin antrenmanda takımla çalıştığı açıklandı.

Galatasaray’dan Futbolcuların Durumuna Yönelik Açıklama

Sarı kırmızılı kulüpten sakatlık ve hastalık ile takıma katılamayan futbolcuların son durumu ile ilgili bilgilendirme yaptı. Galatasaray’ın yaptığı açıklamada;

“Yapılan MR tetkikleri sonucu sağ üst arka adale grubunda orta derece zorlanma tespit edilen Sofiane Feghouli’nin tedavisine başlandı. Peter Etebo’nun tedavisine devam edildi. Ryan Babel, kondisyonerler eşliğinde takımdan ayrı özel çalıştı.

Fatih Öztürk ve Emre Taşdemir izolasyon ve tedavi süreçleri tamamlandıktan sonra ilk kez takımla birlikte çalışmalara katıldı. Karantina süresi dolan ve yapılan üçüncü ile dördüncü testleri de negatif çıkan Mbaye Diagne antrenmanda takımla birlikte çalıştı.” İfadelerine yer verdi.

Comments are closed.