GALATASARAY’DA FLAŞ FALCAO İDDİASI

Posted by

Süper Lig’de kadrosunu güçlendirme çalışmaların hız kazandıran sarı kırmızı ekip Galatasaray Henry Onyekuru ve Halil Dervişoğlu’nu resmi olarak ekibine kattığını duyururken Mostafa Mohammed transferinde de sevinçli sona ulaşmıştı.

Takıma katılan futbolcular kadar bir başka önemli durum ise yolların ayrılması beklenen adların başlangıcında yer alan Kolombiyalı yıldız Radamel Falcao hakkında yeni gelişmeler yaşanırken, İspanyol medyasında yer alan flaş bir iddia ortaya çıktı.

Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray’ın Fransız temsilcisi Monaco’dan büyük umutlarla kadrosuna dahil ettiği, sadece geldiği günden bu yana sakatlıklardan bir türlü kurtulamayan ve bekleneni vermenin yanına bile yaklaşamayan Radamel Falcao sarı-kırmızılılarla 2022 yılına kadar sürecek olan bir sözleşme imzalamıştı.

İstanbul’a gelişinde binlerce sarı-kırmızılı taraftarın karşıladığı Kolombiyalı golcüden beklenti yüksekti sadece gelinen noktanın özeti tam bir hayal kırıklığı olarak sonuçlandı.

Önce ruhsal olarak uyarlama sorunu çeken peşinden da fizyolojik olarak hazır görünmeyen Falcao elden çıkarılmaya çalışılıyordu. David Beckham’ın da sahibi olduğu Inter Miami, tecrübeli golcüyle yakından ilgileniyordu. Ancak iş bir türlü somutlaştırılamıyordu.

Ancak Falcao sakatlığı nedeniyle takımdan oldukça uzak kaldı. Oynadığı maç sayısı kaçırılmış olduğu maç sayısından fazla olan meşhur golcü için ayrılık çanları çalmaya başlarken, star oyuncuya talip kulüpler de çıkmıştı.

BİRÇOK KULÜP İLGİLENİYOR

Sarı-kırmızılı taraftarların da umudunu kestiği ve artık gitmesi yönünde görüş belirttiği golcü, toplumsal medya hesabında Galatasaray’la alakalı kısımları kaldırırken kendisiyle yakından ilgilenen kulüplerden olan Inter Miami’yi takibe başlaması tecrübeli forvetin dönem içinde ayrılacağı yorumlarına sebep olmuştu. Tüm bu gelişmelerin peşinden Falcao’ya flaş bir talip daha çıktı.

CELTA VİGO MARKAJINA ALDI

İspanyol haber deposu elgodigital’in haberine göre, forvet arayışlarını sürdüren La Liga kadrosu Celta Vigo, Galatasaraylı Radamel Falcao ile ilgileniyor. Haberin detayında; Hücum noktasında Iago Aspas’a eşlik etmek için Falcao listede.

Uzun zamandır golcü arayışı içinde olduğu kaydedilen Celta Vigo’nun Mandzukic ve Diego Costa ile antak kalma sağlayamaması ve geçirme periyodunun tamamlanmasına oldukca azca bir müddet kalması sebebiyle rotayı Kolombiyalı’ya çevirilmiş olduğu kaydedildi.

Galatasaray’dan ayrılık aşamasında bulunduğunun altı çizilen Falcao için tek sıkıntı oyuncunun yüksek maaşı olarak gösterilirken, Saponjic, Rubén Sobrino ve Sadiq Umar benzer biçimde öteki isimlerinde listede olduğu kaydedildi.

Comments are closed.