Galatasaray’da Flaş Transferler 2 İsim Ayrılacak

Posted by

Son dakika Cimbom haberi gündeme damgasını vurdu. Galatasaray kulübünün Başkanı Burak Elmas ve teknik direktörü Fatih Terim, takıma gençlik aşısı yapma konusunda kararlılar. Bu nedenle ara dönemde kadrosunda yenilemeye gitmek isteyen Aslan ekibi, ocak ayını bekliyor.

Deneyimli çalıştırıcı, yönetim ile birlikte koordineli şekilde transfer çalışmalarını yürüttüklerini vurgularken yalnızca takıma dahil olacak isimler için değil aynı zamanda gidecek olanlar için de görüşmeler gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Teknik heyet, şimdiden 2 Sarı Kırmızılı sporcu için olumsuz rapor belirtti. Yüksek maaş aldıkları için takımdan ayrıldıkları takdirde Aslan’ın da mali açıdan rahatlayacağı oyunculara ara dönemde veda edilecek. İşte Sarı Kırmızılı ekibin yoğun transfer gündemine dair merak edilenler…

Galatasaray’da ara transfer dönemi için uzun mesailer şimdiden başladı. Başkan Burak Elmas ve teknik direktör Fatih Terim hem yüksek maliyetli futbolcular ile yollarını ayırmak hem de takıma gençlik aşısı yapmak istiyorlar.

Başarılı hocanın hazırladığı raporlar, Aslan yönetimi tarafından dikkate alınıyor. Yapılan çalışmalara göre ocak ayında nihai kararlar açıklanacak.

Veda Edecek Futbolcular…

Hem yaz döneminde hem de geçtiğimiz milli arada çok sayıda yıldız isim ile masaya oturan Sarı Kırmızılı oyuncular, 8 hafta boyunca bazı oyunculardan istedikleri performansı göremedi. Galatasaray teknik heyetinin olumsuz raporlar sunduğu ve maliyeti de yüksek olan 2 ismin ocak ayında takımlarına veda etmesi bekleniyor.

Yaz Döneminde Giden Tek İsim Falcao Oldu

Aslan ekibi, yaz döneminde sadece 1 isim ile vedalaşmıştı, o da yıldız oyuncu Falcao oldu. Maliyeti yüksek ve performansı düşük futbolculara veda etmeye hazırlanan Cimbom’da teknik direktör Fatih Terim, uzun süren çalışmalar yaparak gerekli raporları Sarı Kırmızılı yönetime sunuyor.

Alınan duyumlara göre Galatasaray ile ara transfer döneminde yollarını ayıracak sporcular Babel ve Feghouli oldu. Gözden çıkarılan iki ismin takımdan ayrılması, mali açıdan da Sarı Kırmızılı yönetimi büyük ölçüde rahatlatacak.

Cimbom’un hedefinde Babel ve Feghouli’nin yarım sezonluk maaşından ve alacakları bonuslardan tasarruf etmek var. Taraftarlar, nihai karar için ocak ayını bekliyor.

Comments are closed.