GALATASARAY’DA GÜNDEM BELHANDA KRİZİ

Posted by

Süper Lig’de şampiyon olmak için Çetin bir mücadele veren sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’da faslı on numara Belhanda’nın sözleşmesi Galatasaray yönetimi tarafından tek taraflı olarak feshedilmişti.  

Süper Lig kapsamında yapılan Demir Grup Sivas karşılaşmasının ardından Türk Telekom Arena’nın kötü zeminini eleştiren, yönetimi sosyal medyada gezmek yerine sahanın durumuyla ilgilenmesi gerektiğini beyan eden yetenekli oyuncu Younes Belhanda ile yollar ayrılmıştı.  Galatasaray’ın tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim konuyla alakalı ilk açıklamasını yaptı.

FATİH TERİM AÇIKLAMA YAPTI

Şampiyonluk mücadelesi veren sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’da yetenekli oyuncu belhanda’nın Sözleşmesi’nin tek taraflı olarak fesh edilmesi kadro da büyük Yankı uyandırdı. Yönetimi eleştirmesi sonucu oyuncunun sözleşmesinin feshedilmesi takım arkadaşlarını üzüntüye sürükledi.

Medyada yer alan bazı haberlere göre sarı kırmızılı ekip Galatasaray’ın oyuncuları sözleşmesi feshedilen Faslı orta saha oyuncusu  belhanda’yı desteklediği öğrenilirken, oyuncuların yönetimi protesto edeceği iddia edildi.

Takım arkadaşlarının sözleşmesini tek taraflı olarak fesh edilmesi Süper Lig kapsamında yapılacak olan HES kablo Kayserispor öncesi futbolcuların motivasyonlarının bozulması doğrultusunda teknik heyeti endişelendiren bir başka etmen oldu.

Sarı-kırmızılı ekibin başarılı teknik direktörü Fatih Terim konuyla alakalı idare bir karar olduğunu kendisinin Söyleyecek bir şey olmadığı yorumunu yaparken, kendisinin durumdan haberdar olduğunu ancak 2 ayı kalmış bir futbolcuyu idare edebileceğini teknik heyet olarak da oyuncuya ihtiyaçlarının bulunduğunu söyledi. 

Sözlerine devam eden İmparator, Belhanda’ya kendisinin de ceza verebileceğini gerektiğinde daha sonra ne olacağını planlamadan herhangi bir maç hesabı yapmadan daha önce radikal kararlar verdiğinin herkes tarafından bilindiğini söylerken herkesin 2 ayının kaldığını hem belhanda’nın hem kendisinin hem de yönetimin önünde yalnızca 2 ay bulunduğunu, sürecin daha farklı ilerleyebileceğini düşündüğünü belirtti.

SÖZLEŞME YENİLENMEYECEKTİ

Sarı-kırmızılıların tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim’in ihmal Fotoğraflarında almaması sosyal medyada taraftarın dikkatini çeken bir başka unsur oldu.  Yönetime eleştirmesi sonucu sözleşmesi tek taraflı olarak fesh edilen yetenekli oyuncu Belhanda’nın Sözleşmesi’nin Sezon sonunda yenilenmemesi kararı alındığı ortaya çıktı.

Sarı-kırmızılı Galatasaray yönetiminin geçtiğimiz aylarda yetenekli oyuncunun menajeri ile görüşme yaparak oyuncu ile Yeni kontrat imzalanmayacağının bilgisinin verildiği öğrenildi.

Comments are closed.