3buyukler galatasarayda hucum oyuncularinin performansi.k

Galatasaray’da Hücum Oyuncularının Performansı

Posted by

Ligde zor günler geçiren ve çıktığı son 4 maçta 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan Galatasaray’ın özellikle mağlup olduğu Alanyaspor ve Kayserispor maçında gol atamaması eleştirilere yol açtı. Çok fazla köşe vuruşu kullanan ancak buna rağmen duran toplardan dilediği performansı alamayan Sarı Kırmızılılar, girdikleri gol pozisyonlarını da değerlendiremeyince iyi olmayan bir performans ortaya çıktı ve Kayserispor maçından sonra yaptığı basın toplantısında teknik direktör Fatih Terim de bu soruna dikkat çekti.

Hücum anlamında en iyi zamanlarını geçirmediği ortada olan Galatasaray’ın santraforlarının hiç iyi olmayan performanslarına diğer pozisyonlarda oynayan hücum oyuncularının bazıları da eklenince hem oyuncular hem de Fatih Terim’in hücum anlayışı sorgulanır oldu.

3buyukler galatasarayda hucum oyuncularinin performansi.2

Galatasaray’da Oyuncuların Performansları Pek Parlak Değil

Girdiği yapılanma neticesinde kadrosunda genç oyuncuları barındıran Galatasaray’da yeni transferler Cicaldau ve Morutan ile geçen sezondan bu yana iyi bir performans gösteren Kerem Aktürkoğlu diğer arkadaşlarından olumlu anlamda sıyrılıyor iken özellikle Cicaldau istikrarlı performansı ve oyunu iki yönlü de oynayabilme kabiliyetiyle en çok öne çıkan oyuncu denebilir.

Hem Morutan hem de Kerem Aktürkoğlu ise gösterdikleri olumlu performans önemli olmakla birlikte yaşları ve yetenek setleri nedeniyle bazı defolarını biraz daha fazla gösteren yapıda oyuncular. Kerem Aktürkoğlu ligin ilk maçında Marcao’nun kendisine yaptığı saldırıdan haklı olarak moral açısından sorunlar yaşasa da özellikle Milli Takım maçlarında iyi işler de çıkarmıştı.

Ancak oyuncunun özgüvenini yerine getirmek açısından en azından şimdilik oyununa zarar verebilecek bir tarzı benimsediğini ve oyun içerisinde çok fazla yıldız oyuncu rolüne girerek hem toplu hem de topsuz oyunda sorumluluktan kaçtığını görmek mümkün.

3buyukler galatasarayda hucum oyuncularinin performansi.4

Galatasaray’da Terim’in İstikrarsızlığı

Bununla birlikte Fatih Terim’in ısrarla istediği Morutan, çok fazla olumlu şey vaat etse de onun da basit top hataları yaptığını ve hocanın oyuncunun savunma yönünü tam olarak beğenmediğini ifade etmekte fayda var.

Çok fazla istemesine rağmen oyuncuyu asıl pozisyonundan farklı olarak sağ kanatta değerlendiren Fatih Terim, bu maçlarda ve özellikle Trabzonspor maçında oyuncuyu ikinci yarıda oyundan aldığı için eleştirilmişti. Bu durum Rumen oyuncuda bir hasar yaratmış olacak ki Morutan Alanyaspor maçında maçın en kötü performanslarından birini sergilemişti.