Galatasaray’da İç Transfer Çalışmaları Devam Ediyor

Sarı kırmızılı Galatasaray takımı; Temmuz ayından bu yana resmi maçlara çıkıyor. Önce Şampiyonlar Ligi elemeleri, ardından da Avrupa Ligi elemeleri için maçlar yapan Galatasaray; ligdeki ilk üç maçından 7 puan ile ayrıldı.

Aslan Galatasaray; şu ana kadar 9 oyuncuyu transfer etti. Bilhassa 1995 ve sonrasında doğan oyuncuların transfer edilmesi; sarı kırmızılı takımın transfer politikası hakkında fikir veriyor. Bunun yanı sıra, bazı oyuncular da takımdan ayrıldılar. Emre Akbaba Alanyaspor’a, Yunus Akgün ise Adana Demirspor’a kiralandı.

Galatasaray’ın gündeminde yer alan bir diğer konu ise iç transfer! Sarı kırmızılı takım; bazı oyuncular ile sözleşme uzatmak istiyor. Bu isimlerin başında Mostafa Mohamed, Kerem Aktürkoğlu ve Luyindama bulunuyor.

Galatasaray’da İç Transfer Çalışmaları Devam Ediyor

Kerem Aktürkoğlu’nun Maaşına Zam Yapılacak

Sarı kırmızılı takım; Marcao ile yaşadığı kavga sonrasında morali bozulan Kerem Aktürkoğlu’nun gönlünü almak istiyor. 1998 doğumlu oyuncu; kısa sürede gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti. Aynı zamanda, A milli takım kadrosunda da yer alıyor. Bu noktada, oyuncunun maaşının 4 milyon TL’ye çıkartılması bekleniyor.

Galatasaray’da İç Transfer Çalışmaları Devam Ediyor

Mostafa Mohamed’in Galatasaray’da Kalması Sağlanacak

Galatasaray; Avrupa’da transferin kapandığı son gün olan 31 Ağustos’ta önemli bir kriz yaşamıştı. Ocak ayında takıma katılan Mısırlı oyuncu Mostafa Mohamed’in takımdan ayrılmak istediği biliniyordu.Oyuncuyu Fransa’nın Bordeaux kulübü ısrarla istiyordu. Ancak, bu transfer gerçekleşmedi.

Mostafa Mohamed’in takımda kalması adına ona yeni bir sözleşme teklif edilecek. Bu noktada, ilk olarak oyuncunun 30 Haziran 2022 tarihine kadar geçerli olan 4 milyon dolar değerindeki satın alma opsiyonu kullanılacak. Bunun yanı sıra, oyuncudan özel hayatına dikkat etmesi istenecek.

Galatasaray’da İç Transfer Çalışmaları Devam Ediyor

Luyindama’nın Sözleşmesi Uzatılacak

Victor Nelsson transferinin ardından Luyindama’nın takımdan gönderilmesi bekleniyordu. Ancak, Marcao’nun Kerem Aktürkoğlu ile kavga etmesi; Luyindama’nın da kaderini değiştirdi.

Marcao’ya 8 maç ceza verildi. Kasımpaşa maçında oynamayan oyuncunun 7 maçlık cezası bulunuyor. Bu yüzden, Luyindama değerli hale geldi.

Luyindama; herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde uzun bir süre daha Nelsson ile stoper ikilisini oluşturacak. Oyuncunun performansının iyi olduğunu gören sarı kırmızılı yönetim; Luyindama’nın sözleşmesini uzatmak adına onunla en kısa zamanda görüşmelere başlayacak.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …