GALATASARAY’DA İÇ TRANSFER ÇALIŞMALARI

galatasarayda ic transfer calismalari 3buyukler

Süper Lig’de Ezeli rakibi Beşiktaş ile kıyasıya bir mücadeleye devam eden sarı-kırmızılı ekibi Galatasaray 2021-2022 sezonu için dış transfer çalışmalarına devam ederken iç transfer çalışmalarına ve sözleşme yenileme hareketlerine de hızlandırdı.

Sarı kırmızılı ekibin ikinci başkanı olan Abdurrahim Albayrak’ın sözleşmeyi çalışmaları tamamlanma ya çok yakın demesine rağmen özellikle yetenekli stoper Marcao ile yönetimin teklif etmiş olduğu sözleşme bedeli arasında yaklaşık 500 bin euro gibi bir fark olduğu öğrenildi.

Bir başka tecrübeli savunmacı Luyindama’nın ise Marcao’ya nazaran Kontratını uzatmaya daha yakın olduğu edinilen bilgiler arasında.

MARCAO İLE ZOR PAZARLIK

Süper Lig’in sarı-kırmızılı ekibi Galatasaray’da sözleşme yenileme çalışmaları Hummalı bir şekilde devam ediyor.

Önceki günlerde kim Galatasaray camiasının takımlar kalmasını belirttiği tecrübeli kaleci ve ismi Galatasaray ile bütünleşmiş olan futbolcu Fernando Muslera ile 3 senelik yeni kontrata imza atılırken, Türk futbol camiasının aklımda Galatasaray’ın ikinci başkanı olan Abdurrahim Albayrak’ın sarf etmiş olduğu sözler kaldı.

Sarı kırmızılı Galatasaray yöneticisi Abdurrahim Albayrak, tecrübeli stoperler Marcao ve Luyindama’nın kontratlarının uzatılması kapsamında yapılan görüşmelerde son aşamaya gelindiğini, gelecek haftalarda da Mustafa Cengiz’in konuya dahil olacağı söylerken, medyada yer alan bazı haberler ortaya çıkan bazı noktalar kafa karışıklığı yaşanmasına sebep oldu.

Sarı kırmızılı ekip Galatasaray’ın ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak’ın yapmış olduğu olumlu açıklamaya rağmen tecrübeli stoper Marcao’nun menejeri sözleşme uzatma konusunda Abdurrahim Albayrak ile aynı fikirde değil.

Içerisinde bulunduğumuz sezonu itibariyle 850 bin Euro gibi bir net ücret kazanan ve 2020 ve 2022 sezonunda ise 900.000 Euro gidinin ücret alacak olan tecrübeli stoper Marcao’nun menajeri sözleşme görüşmelerine başlamak için Aklındaki rakamın 1,75 milyon Euro olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz sürede maaşına yüzde yirmi zam yapılarak 1,1 milyon Euro gibi bir net ücret öneren sarı-kırmızılı Galatasaray yönetimi lise teklifini yükselterek 1,25 milyon Euro’ya çıkardığı öğrenildi. Yapılan bu teklifin ardından tecrübeli oyuncunun menajerinden gelecek yanıt bekleniyor.

LUYİNDAMA CEPHESİ ANLAŞMAYA YAKIN

galatasarayda ic transfer calismalari 3buyukler 2

Sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın yönetime sözleşmesinin 2021-2022 sezonunun sona ermesi ile bitecek olan bir başka tecrübeli savunmacı Luyindama’ya da yeni bir sözleşme önerdi. İçerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle 1 Milyon 50 bin Euro gibi yıllık net bir ücret alan tecrübeli stoperi Luyindama ya götürülen yeni sözleşme teklifinde bulunan rakamın ise 1,25 milyon olduğu öğrenildi.

Tecrübeli savunmacı Luyindama’nın menajerinin sözleşme görüşmelerine 1,5 milyon euro’dan açtığı öğrenilirken, Lyindama ve menajeriyle anlaşılmasının Marcao ve menajeri ile anlaşılma ihtimalinden daha yüksek olduğu öğrenildi.

Tecrübeli savunmacı Luyindama’nın 1.25 ile 1.35 milyon Euro gibi rakamların arasında teklif edilecek bir net ücrete evet diyeceği öğrenilen bilgiler arasında.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …