Galatasaray’da İkinci Hazırlık Maçı

Posted by

Sarı kırmızılı Galatasaray Avusturya’nın Graz şehrinde kampına devam ediyor. Yeni teknik direktörleri Okan Buruk ile beraber oldukça yoğun bir hazırlık kampına giren Galatasaray’ın bu sezonki hedefi şampiyon olmak.

Geçtiğimiz sezon kötü bir maç takvimi geçiren sarı kırmızılı Galatasaray takımı bu sezon aynı sonuçlar ile karşı karşıya kalmak istemiyor. Geçtiğimiz sezon Avrupa Ligi’nin ilk tur maçlarını na mağlup bitirmiş olsa da Süper Lig’de bir dikiş tutturamayan Galatasaray bu durumunu Avrupa Ligi maçlarına da yansıttı.

Galatasaray’da Teknik Direktör Sorunu Çözüldü mü

Teknik direktör değişimleri, oyuncu değişimleri, oyuncuların motivasyon eksikleri ve en önemlisi de bitmeyen bir düşüş takımı ve oynanan tüm maçları etkiledi. Fatih Terim’in gitmesi, bir süre teknik direktörsüz kalınması Dominic Torrent’in gelmesi ve onun da ekibi ile çalışacağı konforlu bir alan yaratılmaması derken Galatasaray’da sürekli bir kazanma yerine çok değişkenlik gösteren bir grafik yaşandı.

Eleme noktasına Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunun bir noktasında yaklaşan Galatasaray tehlikeli bölgeye daha da yaklaşmadan yukarılara çıkmayı başardı fakat bu başarı Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi için yeterli olmadı.

Yeni sezon başlamadan ve kaoslu geçen bir seçim sonrasında Okan Buruk ile anlaşmaya varan Galatasaray takımı yeni teknik hocasına yaz kampı hazırlığını verebildiği için oldukça mutlu. Var olan hocanın yaz boyunca ve kampta oyuncular ile uzun uzun çalışması ve hazırlık maçları ile onların potansiyellerini görmesi oldukça önemli.

Eski bir Galatasaray oyuncusu olan Okan Burak tekrar sarı kırmızı renklerine büründüğü için oldukça mutlu ve heyecanlı. Yeni sezonda takım ile beraber nasıl bir performans sergileyecek oldukça merak ediliyor.

Galatasaray İçin Hazırlık Maçı Vakti

Sarı kırmızılı takım Avusturya’nın Graz şehrinde bugün, 13 Temmuz Çarşamba günü ikinci hazırlık maçına çıkacak. Bu seferki rakibi Macaristan’ın MOL Fehervar takımı. Maç Türkiye saati ile akşam 20.00’de başlayacak.

İlk hazırlık maçında, Avusturya Sturm Graz maçında Oğulcan Çağlayan’ın golü ile sevinen Galatasaray takımı rakibine 2-1 yenildi. Oğulcan Çağlayan’ın golü yeterli olmadı. Kampa daha yeni dahil olan yeni transfer Sergio Oliveria’nın bu hazırlık maçında oynayıp oynamayacağı merak ediliyor.

Comments are closed.