GALATASARAY’DA KÖTÜ GİDİŞATIN SEBEPLERİ

galatasarayda kotu gidisatin sebeplari 3buyukler

Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi verirken bir anda Kaos ortamına düşen ve Lider Beşiktaş ile arasındaki puan farkını 8’e kadar çıkan sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da yaşanan çalkantılı dönemin sebebi belli oldu.

Yalnızca tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera’nın Sözleşmesi’nin uzatılmasından sonra takımda forma giymek isteyen birçok futbolcunun sözleşmesinin uzatılmaması sonrasında oyuncuların Mental olarak düştüğü öğrenildi.

Oyuncular birbirleri ile konuşurken kendilerinin sözleşmelerini neden uzatılmadığı hakkında birbirlerine dert yandığı ortaya çıktı.

SÖZLEŞME YENİLEME ÇALIŞMASI YAPILMADI

Süper Lig kapsamında yapmış olduğu son 6 karşılaşmada toplamda 13 puan kaybı yaşayan ve şampiyonluk yarışından Bir Hayli uzaklaşan sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da yaşanan Kaos ortamı ve gösterilen kötü performansın sebepleri araştırılıyor.

Sivasspor mücadelesi sonrasında sahanın durumu sebebi ile ilgili yönetimi eleştiren söylemlerde bulunan yetenekli orta saha oyuncusu Belhanda’nın Sözleşmesi’nin tek taraflı olarak hissederek kadrodaki oyuncuları karşısına almış olan sarı kırmızılı ekip Galatasaray’ın yönetimi tecrübeli kaleci Muslera’nın sözleşmesini uzatmasının ardından kadroda bulunan diğer oyuncular için harekete geçmemesi ile oyuncular Mental olarak tamamen deforme olmuş durumda.

YÖNETİM OYUNCULAR İLE İLGİLENMİYOR

Takımın belki de en önemli mevkisi olan stoperde görev yapan tecrübeli iki futbolcu Luyindama 1 milyon 50 bin Euro Garanti ücret alırken Marcao 850 bin Euro ücret alıyor ve bu iki oyuncu uzun süredir sözleşme yenilemek için masaya oturmayı bekliyor. 

Cephesinde bulunduğumuz sezonun sona ermesinin ardından sözleşmelerinde sonra gelinecek olan takımın iki önemli oyuncusu Emre Akbaba Ömer bayramda sarı-kırmızılı formayı terletmek istiyor ancak sarı-kırmızılı ekip Galatasaray yönetimi oyunculara henüz ne sözle ne de kağıt üzerinde bir teklif götürmedi.

galatasarayda kotu gidisatin sebeplari 3buyukler 2

Şampiyonluk yolunda yara alan sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da performansın düşmesine sebep olan bir başka nedeni ise kiralık olarak forma giyen futbolcuların fazla oluşu.

Gelecek sezon yolların ayrılacağı kesinleşen Etabo ve Saracchi gösterdiği performanslar ile vasatı aratırken kış transfer periyodunda kiralık olarak kadroya dahil olan Halil Dervişoğlu beklentileri karşılayamadı ve Portekizli orta saha oyuncusu Gedson Fernandes ise geçtiğimiz hafta oynanan Fatih Karagümrük mücadelesi ne kadar bekleneni vermenin çok uzağında kaldı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …