Galatasaray’da Mohamed Gündemi

Posted by

Galatasaray, Mohamed için bazı konularda futbolcunun geleceğini belirleyecek kararlara imza atacak. Sarı Kırmızılılarda başkan Burak Elmas, bazı konularda değişiklik talep etti.

MostafaMohamed’in sözleşmesi için başkan Burak Elmas bir şeyin değiştirilmesini istedi. Sözleşmedeki opsiyon için bir mektuba bakar kısmını derken, 24 yaşında olan genç oyuncudan Mısırlı olan menajerini değiştirmesini rica etti.

Mısırlı yıldız, geleceği parlak olan golcünün Sarı Kırmızılılardaki geleceği belli olmaya başladı.

MostafaMohamed İçin Şartlı Onay

Zamalek’tenMostafaMohamed transfer edilmişti. Ocak ayında oyuncunun kiralık sözleşmesinin sona ereceği de biliniyor. Fatih Terim oyuncunun takımdan gitmesini istemediklerini açıklamıştı.

Başarılı teknik adamın Terim’in ekipte kalsın diye açıklama yaptığı oyuncu için sözleşmenin geçersiz olacağı haberleri de yapılmıştı. Mısır kulübünün başkanı MortadaMansour ifadesinde anlaşmanın sayılmayacağını belirtmişti.

Geçtiğimiz haftalarda Mansour, FIFA’nın Galatasaray ile yapılan sözleşmeyi geçersiz sayacağını söylemişti. Bunun sebebi de açıklanmıştı.

FIFA sözleşmeyi geçersiz sayacak çünkü temsilci anlaşmayı imzalamış yani yönetim kurulu üyesi imzalamamış. Temsilci ve yönetim kurulu üyesi arasında farkların olduğunu belirten Mansour, gelişmeleri bu şekilde aktarmıştı.

Bu sebeple anlaşmanın aslında geçerli olmadığının en baştan beri bilinmesi gerektiğini de vurgulamıştı. Mostafa Mohamed ile ilgili değer konusunda bazı söylentiler çıkmıştı. 20 milyon Euro Mohamed’in değeri diye belirtilmiş, bu iddialar ortaya atılmıştı.

Sarı Kırmızılılarda Mohamed Gelişmesi

Sarı Kırmızılılarda Mohamed gelişmesi, oyuncuya şartlı onay verilmişti. Gelişmeler her gün bir yenisini bünyesine katıyor ve Mohamed ile ilgili birçok iddia gündemde. Galatasaray’ın başkanının yani Burak Elmas’ın gazetecilerle yapmış olduğu toplantıda bazı ifadelere yer verildiği görüldü.

Burak Elmas ifadesinde Mohamed’in ekipteki geleceğine, bu durumda konumunun ne olacağına teknik heyetin karar vereceğini belirtmişti.

Burak Elmas gazetecilere yaptığı röportajda ayrıca 31 Aralık’a kadar bir mektuba bakar ifadesini de kullanmıştı.

Satın alma opsiyonunun ise 4 milyon dolar olduğu söylenilmişti. Sabah haberlerine göre ise Sarı Kırmızılı kulüp sorumluları, 24 yaşındaki futbolcudan perde arkasında Mısırlı menajerini değiştirmesini istemişti. Bu şartlarda anlaşmadaki opsiyonun kullanılacağını, ancak bu durumda geçerli sayılacağını da bu mesajla belirtmiş oldular.

Comments are closed.