Galatasaray’da Taylan Antalyalı’nın Son Durumu

Posted by

Galatasaray’da 2020 – 2021 sezonun başlangıcından itibaren kadroda yeni ve genç birçok oyuncu, teknik direktör Fatih Terim’in kendilerine şans vermesi ile birlikte forma giyme imkanı buldular.

Bu futbolcularda sahada göstermiş oldukları performanslar ile birlikte hem hocaları Fatih Terim’in güvenlerini boşa çıkarmamış oldular hem de takımlarına oldukça olumlu katkı sağlamayı başardılar.

Teknik direktör Fatih Terim’in sezon başından bu yana özellikle ilk 11’de görev verdiği futbolcuların başında Taylan Antalyalı geliyor. Başarılı futbolcu, bu sezon Spor Toto Süper Lig’de 22’si ilk 11 olmak üzere toplamda 24 maçta sarı kırmızılı forma ile sahaya çıktı. 1 gol ve 1 asistlik performans sergileyen 26 yaşındaki futbolcu, sezonun genelinde istikrarlı ve takıma katkı sağlayan bir oyun ortaya koydu.

Fakat hem teknik heyetin hem de taraftarların güvenini kazanan Taylan Antalyalı’nın son maçlarda yedek kulübesinde olması akıllarda soru işareti bıraktı. Süper Lig’de Kasımpaşa, Aytemiz Alanyaspor ve BB Erzurumspor maçlarında yedek kulübesinde oturan Taylan Antalyalı’nın yerine sahada Etebo’nun olması Galatasaray‘da farklı iddiaların ortaya atılmasına sebep oldu.

Sebebi Belli Oldu

Galatasaray’ın 26 yaşındaki orta saha oyuncusu Taylan Antalyalı’nın sezonun genelinde başarılı ve istikrarlı bir performans sergilemesine rağmen Süper Lig’de son maçlarda yedek kulübesinde oturması akıllarda soru işareti yarattı.

Bazı kesimler teknik direktör Fatih Terim’in oyuncunun performansında düşüklük yaşandığı için yedek bıraktığını söylerken; bazı kesimler ise yine Fatih Terim’in oyuncunun ayakları yere bassın diye bilerek yedek bıraktığını belirtmişlerdi. Fakat Taylan Antalyalı’nın son maçlarda yerini takım arkadaşı Etebo’ya bırakmasının arkasındaki gerçek ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre 26 yaşındaki futbolcu, yaşadığı pubis sakatlığından ötürü ve bu sakatlığında başlangıç aşamasında olmasından dolayı riske edilmemek için az süre verildiği ortaya çıktı. Kulüp doktorları tarafından belirli aralıklarla kontrolleri devam eden Taylan Antalyalı’nın sağlık raporlarının olumlu gelmesi halinde tekrardan ilk 11’de sahaya çıkacağı gelen diğer bilgiler arasında.

Pubis Sakatlığı Nedir?

Futbolcularda rastlanan pubis sakatlığı, en tehlikeli sakatlıklardan biri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca farkedilmesi kolay olmayan adeta sinsi bir sakatlık türüdür. Pubis sakatlığı kısaca kasık bölgesinin aşırı zorlanması sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Pubis sakatlığında, bacakta bulunan uyluk iç yan kasları kasığa yapışır ve bu yapışmanın gerçekleştiği bölgede meydana gelen ağrı ile birlikte sakatlık ortaya çıkar. Başka bir deyişle, yapışmanın yaşandığı kısımda hem karın kasları hem de uyluk iç yan kasları kasık bölgesinde bulunan ve pubis adı verilen kemiğe yapışırlar.

Eğer pubis sakatlığına yakalanan bir futbolcu, bu durumu farketmeden oynamaya devam ederse pubis sakatlığının şiddeti artar ve futbolcuya ilerleyen dönemlerde çok daha ciddi sakatlıklar yaşamasına sebep olur.

Comments are closed.