GALATASARAY’DA YENİ İLK 11

Posted by

Süper toto süper Lig’de hiç beklemediği mağlûbiyetler alan sarı kırmızılı takım Galatasaray’da milli maç arasından sonra yeni bir sisteme geçiliyor. Çift santrafor ile sahaya çıkan Galatasaray istediğiniz etkiyi maçlarda alamadığı için tek santraforu dönmeye karar verdim.

Aynı zamanda santrafor ile topa buluşturacak kişiler noktasında oldukça sıkıntı çeken Galatasaray farklı bir ilk 11 ile sahaya çıkacak ve milli maç arasından sonra artık kayıpsız bir şekilde maç kazanmak istiyor.

GALATASARAY’DA SEZON SONUNA KADAR MAĞLUBİYET YOK

Son olarak Spor Toto Süper Lig’in 31. Haftasında Kendi evinde Çaykur Rizespor ağırlayan Galatasaray rakibini 4-3 yenilmişti. Galatasaray ekibi hiç beklemediği bir mağlubiyetin ardından oldukça büyük bir avantajı kaçırdı.

Aynı hafta ezeli rakipleri birbirleri ile karşı karşıya gelecek ve Galatasaray bu maçı kazanmak zorundaydı. Fakat maçı kaybetti ve üç puanlık bir yer aldı.61 puanda yerinde kalan Galatasaray liderlik koltuğuna bir kez daha yaklaşmadı.

Fatih Terim Galatasaray’da artık eski düzenine dönecek. Özellikle tek forvetli bir şekilde sahaya çıkmak isteyen Galatasaray tek forvete destekleyecek oyuncular ile sahaya çıkarak golleri bulmak istiyor. O yüzden artık yedek kulübesinde maçın ilk dakikalarında tuttuğu oyuncuları ilk 11’e dahil ederek maçın başından kesin bir galibiyet arayacak.

Cezayirli futbolcu Feghouli Artık Hatayspor maçıyla beraber Fatih Terim’in ilk 11’inde yer alacak. Feghouli’nin Yeteneklerini, tecrübesine ve savaşçı ruhuna güvenmek isteyen Fatih Terim Galatasaray’ın bundan sonra hiçbir maç kaybetme lüksümüz olmadığını bildiği için Böyle bir karar aldı.

Aynı zamanda da Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih terim Henry Onyekuru’yu da Maçın ilk on birini dahil ederek forvette Feghouli ve Onyekuru’yu kullanmak istiyor.

GALATASARAY’DA YEDEK KULÜBESİNE GEÇENLER

Son iki maçta ilk onbir içerisinde yer alınan Emre akbaba Hatayspor maçıyla beraber yedek kulübesine transfer edilecek. Yedek kulübesinden uzun bir süre çıkması düşünülmeyen Emre akbaba yerine diğer oyunculara bıraktım. Oyunculara bıraktı. Fatih Terim ilk 11’de eski sistemine geri dönerek maçları kazanmak istiyor.

Hatayspor maçı öncesi oldukça moralsiz bir mağlubiyetten ayrılan Galatasaray dört gün izin yapmıştı. Aynı zamanda milli takımlara oyuncu gönderen Galatasaray kalan ekibi ile bu dört günlük iznin ardından çalışmalara hız kesmeden başladı. Milli maç arasından sonra eski ve güçlü bir Galatasaray göreceğimizi düşünüyoruz.

Comments are closed.