Galatasaray’daki Son Gelişmeler

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de özellikle ligin son 8 haftasında arka arkaya puan kayıpları yaşayan Galatasaray, bu 8 maçlık periyotta 2 galibiyet, 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı. Bir başka deyşle, sarı kırmızılı Süper Lig’de oynamış olduğu son 8 maçta toplamda 15 puan kaybetti.

Yaşamış olduğu bu puan kayıpları neticesinde zirveden kopan ve lider Beşiktaş’ın 6 puan ve ikinci sıradaki ezeli rakibi Fenerbahçe’nin ise 3 puan gerisine düşen sarı krmıızlı takım, şu anda 66 puan ile Süper Lig’in üçüncü sırasında yer alıyor.

Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim ve öğrncileri bir yandan Süper Lig’de geriye kalan ve oynayacakları maçlara odaklanırken; diğer yandan da sezon sonu yaklaşırken sarı kırmızılı camiada başkanlık seçimi heyecanı yaşanacak.

Öte yandan teknik direktör Fatih Terim’in sözleşmesinin sona ermesi, başkanlık seçimi, yeni gelecek başkan ile teknik direktör Fatih Terim’in birlikte çalışıp çalışmayacağı gibi konular sezon sonunda sarı kırmızılı takımda sürpriz gelişmelerin yaşanmasına sebep olacak gibi duruyor.

Dursun Özebek’e Başkanlık Çağrısı

Spor Toto Süper Lig’in sonuna yaklaşılırken şampiyonluk umudunu sürdüren Galatasaray’da sezon sonunda bir de kongre ve başkanlık heyecanı yaşanacak. Bir yandan aday aadyları, adaylıklarını ilan ederken; diğer yandan da süreç ile ilgili çarpıcı haberler ortaya çıktı. Kulüpten ve kulislerden gelen haberlere göre, şu anda Galatasaray’ın başkanlığını yapan Mustafa Cengiz ile birlikte ona en yakın isim olan Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay; Mustafa Cengiz’in her fırsatta eleştirdiği eski Galatasaray başkanı Dursun Özbek ile bir görüşme gerçekleştirdiler. Bu görüşmenin sebebi ise Dursun Özbek’e başkanlık çağrısı yapmaktı.

Galatasaray’ın ikinci başkanı Abdürrahim Albayrak ve başkan yardımcısı Yusuf Günay, Dursun Özbek’e kulübün zor durumda olduğunda, ödenecek borç miktarının oldukça arttığını ve bu parayı ancak kendisinin verebileceğini söylediler. Sarı kırmızılı kulübün kurtuluşunun Dursun Özbek’te olduğunu kendisine söyleyen Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay; onun oluşturacakları bir yönetimde yer almak istediklerini kendisine ilettiler.

Dursun Özbek Kabul Etmedi

Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay’ın kedisine yapmış olduğu teklifi kabul etmeyen Dursun Özbek, böyle bir durumda bu teklifi kabul edemeyeceğni çünkü bu durumun Galatasaray’ın geleneklerine karşı olduğunu söyledi.

Comments are closed.