Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye Transfer Çalımı

Posted by

Arda Turan’ın Eski Takım Arkadaşı Galatasaray’a Mı Geliyor?

Korona virüs salgını gölgesinde başlayan 2020 – 2021 sezonunda şampiyonluk yarışındaki her takım kadrosunu güçlendirmek istiyor. Bu yüzden de transfer döneminde en iyi hamleleri yapıp ikinci yarıya daha avantajlı başlamak için her takım erkenden işe koyuldu.

Ligin neredeyse ilk yarısı geride kalırken ocak ayında başlayacak ara transfer dönemi için takımlar ellerindeki alternatifleri değerlendirmeye başladı.

Performansından memnun kalınmayan futbolcuları ellerinden çıkarmak isteyen Fenerbahçe ve Galatasaray’da öncelikli hedef hücum oyuncusu transferi.

Sarı lacivertli takımın bir süredir gündeminde olan Brezilya asıllı İspanyol oyuncuya Galatasaray kancayı taktı. Arda Turan’ın da eski takım arkadaşı olan 32 yaşındaki tecrübeli forvet oyuncusu transfer savaşı yaşanacak.

Fenerbahçe ve Galatasaray takımlarının her ikisinin de transferi için kollarını sıvadığı isim ise Diego Costa. Kariyeri birçok kupa ile dolu tecrübeli forvet Diego Costa, sezon başında Atletico Madrid’in Luis Suarez’i transfer etmesinin ardından istediği kadar forma şansı yakalayamadı.

Atletico Madrid’de mutsuz olan Diego Costa hakkında İspanyol basını, sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini ailevi sebepler nedeniyle ara transfer döneminde feshetmek istediğini iddia etti.

Oğulcan Çağlayan’ın Yanına Diego Costa

Galatasaray’da sakatlıklarla boğuşan ve istenilen performansın yüzlerce fersah gerisinde kalan yıldız isim Radamel Falcao ve inişli çıkışlı performansı ve disiplin problemleri ile güven vermeyen Mbaye Diagne’nin yerini forvette 24 yaşındaki genç futbolcu Oğulcan Çağlayan aldı.

Oğulcan Çağlayan’a liderlik etmesi içinse sarı kırmızılı ekip hücum hattına tecrübeli bir isim arıyor. Galatasaray aradığı ismi ise İspanya’da buldu. Arda Turan’ın da eski takım arkadaşı olan Diego Costa Galatasaray yönetiminin yeni hedefi.

Diego Costa’yı kadrosuna katarak Fenerbahçe’ye bir çalımı da transferde atmak isteyen Galatasaray’da ise öncelik Radamel Falcao ve Mbaye Diagne’nin elden çıkarılması.

35 yaşındaki Radamel Falcao sezon sonuna kadar gelecek teklifleri değerlendirmeyeceğini daha önce belirtse de Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz açıklamalarında Falcao’nun transferi için kapıları açık bırakmıştı.

İstikrarsız performansı ile gözden düşen Mbaye Diagne’nin ise takıma gelen ilk teklifte kabul edilerek takımdan gönderileceği iddia ediliyor.

Comments are closed.