Galatasaray’dan Üzücü Haber Geldi

Süper Lig’in 22’inci haftasında Yeni Malatyaspor ile karşı karşıya gelen Galatasaray ekibinde beklenmeyen sakatlık yaşandı. Yaşanan sağlık sorunu ile ilgili kulüp açıklamasını yaptı.

Süper Lig’de 22’inci hafta mücadelesinde Yeni Malatyaspor ekibi ile kıran kırana mücadele eden Galatasaray’da Mario Lemina sakatlığı yaşandı. Sarı kırmızılı kulübün yapmış olduğu açıklamaya göre oyuncunun sağ üst arka adale grubu ve fasyasında orta düzeyde zorlanma ve kanama tespit edildi.

Mario Lemina 3 Ay Sahalarda Olmayacak

Galatasaray yönetimi ve taraftarları son derece üzen sakatlığın, oyuncu için 2-3 ay kadar bir süreye sebebiyet vereceğinin beklenildiği belirtildi.

Sarı kırmızılı ekip için son derece büyük bir öneme sahip olan Mari Lemina, yaşamış olduğu sağlık sorunu sebebiyle Fenerbahçe derbisinde de yer alamayacak.

Öte yandan Yeni Malatyaspor ile karşı karşıya gelen aslanların 1-0 galibiyeti ile sonuçlanan maç da, şampiyonluk yolu öncesinde takım için büyük anlamda bir avantaj sağladı. Aldığı galibiyetle 3 puanı alan ekip için kritik mücadelelerden biri de Fenerbahçe derbisi olacak.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …