GALATASARAY’IN İKİ YILDIZI MUSLERA VE MOHAMED

Posted by

Sarı kırmızlı takım süper lig de 9. Haftada kendi sahalarında Konyaspor galibiyetini getiren iki önemli oyuncu birisi karşılaşmada takımına 3 puanı getiren golü atan Mısırlı golcü Mostafa Mohamed bir diğeri ise kalede geçit vermeyen kaptan Fernando Muslera oldu.

MOSTAFA MOHAMED GOLLERE DEVAM EDİYOR

Galatasaray’ın son günler de ki formada golcüsü mısırlı Mostafa Mohamed lig de ki Konyaspor karşılaşmasını da boş geçmeyerek takımına üç puanı getiren golü rakip filelere bırakmıştı.

23 yaşındaki Mısırlı golcü Mostafa Mohamed Milli aradan oldukça keyifli dönmüştü. Libya maçında ilk 11 de başlayan golcü oyuncu 1 gol atarak verilen milli aradan takımına oldukça keyifli dönmüştü.

Süper lig de milli ara öncesinde ise Ç. Rizespor deplasmanın da ilk 11 de başlayan oyuncu iki gol bir den atarak uzun süren gol orucunu da bozmuş oldu.

Konyaspor karşılaşmasında ise sarı kırmızılı forma ile ilk 11 de başlayan mısırlı golcü takımının tek golünü kaydederek 3 puanı getiren isim olmuştu ki. Rakip filelere bıraktığı gol sonrasında ki sevinci ise oğluna armağan eden oyuncu bileğinde ki sargıya oğlunun adını yazan Mostafa Mohamed sargısını öperek golü oğluna göndermiş oldu.

Genç oyuncu yükselen performansı ile henüz bonservisini almayan sarı kırmızılı takım böyle gider ise mısırlı oyuncunun bonservisini alıp kadrosuna katacaklardır.

GALATASARAY’DA KALEDE KAPTAN FERNANDO MUSLERA GÜVEN VERİYOR

Sarı kırmızılı takımda 10. Yılını devirip 400 den fazla karşılaşma da Galatasaray ‘ın kalesini koruyan tecrübeli kaleci Fernando Muslera takımı için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu tekrar göstermiş oldu.

Tecrübeli eldiven sarı kırmızlı takımın kaptanı Fernando Muslera Uruguay Milli takımı ile Brezilya karşılaşmasına çıkan tecrübeli kaleci Konyaspor karşısında sahada olacak mı diye merakla bekleniyordu ki milli arada ki iki yedek kalecinin de göstermiş olduğu kötü performans sonrasında tecrübeli teknik adam kalede gene kaptan Fernando Muslera’ ya şans verecekti.

Uruguaylı kaleci için sarı kırmızlı takım özel bir uçak tahsis ederek kalecisini İstanbul’ a sorunsuz bir şekil de getirmişlerdi.

Fernando Muslera karşılaşmadan 1 gün önce takıma katılan kaleci Konyaspor karşılaşması hazırlıklarına 1 antrenman yaparak çıktı.

Konyaspor maçında sahada ilk 11 de çıkan kaptan Fernando Muslera yaptığı kurtarışlar ile zorlu karşılaşmada bir kez daha gösterdi ki takımının en önemli oyuncularından birisi olduğunu kanıtladı.

Rakip Konyaspor ‘un 3 net gol pozisyonunda kalesini gole kapayan Fernando Muslera 49 kısa pas, 30 da uzun pas kullandı. Pas isabetlerinde çok da iyi bir istatistik yalayamayan kaleci % 65’ lik isabet yakaladı.

Konyaspor mücadelesinde ki performansı ile sarı kırmızlı taraftardan büyük alkış olan kaptan Fernando Muslera karşılaşmada 3 puanın gelmesinde kalesinde ki kurtarışları oldukaç önemli oldu.

Comments are closed.