GİRESUNSPOR’DA İRFAN BUZ İLE YOLLAR AYRILDI

Süper Lig’de bu sezon küme düşen ve 2023 / 24 sezonunda 1. Lig’de mücadele edecek olan Karadeniz ekibi Giresunspor’ da bundan yaklaşık 1,5 ay önce teknik direktörlük görevine getirilen İrfan Buz ile yollar ayrıldı.

giresunsporda irfan buz ile yollar ayrildi 3buyukler

Geçen sezon Hakan Keleş yerine getirilen ve takımı kümede tutmak için çok çalışan tecrübeli teknik adam İrfan Buz Karadeniz ekibi Giresunspor’ da 5 karşılaşmada görev alırken 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 yenilgi alarak maç başına 2 puan ortalaması yakalayarak görevini tamamladı.

GİRESUNSPOR’UN GEÇ DEĞİŞİKLİĞİ İŞE YARAMADI

Hakan Keleş’in istifasının ardından yeşil beyazlı takım da teknik direktör arayışları kısa sürede sonuç bulmuşlardı. 56 yasında ki tecrübeli teknik adam İrfan Buz sezon sonuna kadar ve 1 yıl opsiyonlu olmak üzere Karadeniz ekibi Giresunspor ile anlaşarak sezonun geri kalanı için takımın başında yer almıştı.

Tecrübeli teknik adam İrfan Buz ile sezon sonuna kadar ilk olarak anlaşılıp kümede kalınması halinde yola devam edilecekti.

Sezonun sonuna 5 maç kala teknik adam değişikliği yapıp bu kadar kısa sürede de iyi işler çıkaran 56 yasında ki tecrübeli teknik adam İrfan Buz elinden gelenin fazlasını da yapmış olsa da önceki teknik ekibin hataları ve yönetimin görev değişikliğini çok geç yapmaları onlara biraz pahalıya patlamış olacak.

HAKAN KELEŞ İLE DAHA ERKEN YOLLAR AYRILMALIYDI

Süper lige taşıdığı Karadeniz ekibi ile ilk sezonun da bir şans verilip denenen Hakan Keleş ilk sezonun da zaten takımını kümede zor tutmuştu.

İkinci sezonunda ise gene Hakan Keleş ile başlamak Giresunspor ‘un en büyük hatalarından birisi oldu.

Bu sezon da takımını kümede kalma yarısı içinden çıkaramayan teknik adam Hakan Keleş özellikle İstanbulspor maçında mağlup olduktan sonra zaten kümede kalma ihtimallerinin kalmadığını onlarda anlaşmıştı.

Final niteliğinde maçı kaybetmesinin ardından da yola devam edilmesi de ayrı bir hatalardan birisi oldu.

İRFAN BUZ TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİ

56 yasında ki tecrübeli teknik adam İrfan Buz kariyerine ilk olarak Bursaspor ‘ da yardımcı antrenör olarak başladı.

Teknik direktörlük kariyerin de ise ilk olarak profesyonel anlamda Bursaspor ‘ da başladı. 2013 / 14 sezonun da takımın başına devre arası sonrasında sezon sonuna kadar geçen İrfan Buz 9 maçta takımı ile çıktı.

giresunsporda irfan buz ile yollar ayrildi 3buyukler 2

Sonrasında Başkent ekibi olan Gençlerbirliği ile 2014 / 15 sezonun da anlaşarak takımın başına geçen İrfan Buz devre arasında takımda ki görevinden ayrıldı. Gençlerbirliği ile 25 lig maçına çıkarken 1,44 maç başı puan ortalaması yakaladı.

Teknik direktörlük kariyerinde ise en çok Yeni Malatyaspor ‘ da görev alan İrfan Buz 2015 / 16 sezonun da takımın başına geçerek 63 karşılaşmada süre alırken 1,62 maç başı puan ortalaması yakaladı.

Teknik direktörlük kariyerine sırası ile Osmanlıspor, Samsunspor ve Kasımpaşa da görev alan 56 yasında ki tecrübeli teknik adam İrfan Buz kariyerinde kupa kazanamadı.

 

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …