Halil Umut Meler’in Derbi Performansı

halil umut melerin derbi performansi 3buyukler

Spor Toto Süper Lig’in 31. Haftasında oynanılan derbi maçında karşı karşıya gelen Beşiktaş ve Fenerbahçe, karşılıklı atılan gollerle sahadan 1 – 1’lik skorla berabere ayrıldı.

1’er puanı paylaşan Beşiktaş ve Fenerbahçe, aynı hafta kendi sahasında oynadığı maçı Galatasaray kaybettiği için bu beraberlik iki takıma da yaramış oldu.

Öte yandan oynanılan derbide en çok konuşulan konulardan biri en az oyuncuların performansları kadar hakem Halil Umut Meler’in performansı oldu. Bu maçtan önce bu sezon Beşiktaş’ın 1, Fenerbahçe’nin ise 2 maçını yöneten Halil Umut Meler’in derbi performansı futbol otoriteleri tarafından geçer not almıştı.

Fakat siyah beyazlı yönetim ve teknik direktör Sergen Yalçın, maçtan sonra ve maçtan sonraki günlerde basın mensuplarına karşı yaptıkları açıklamalarda Halil Umut Meler’in derbi performansı hakkında eleştirilerde bulunmuşlardı.

Fenerbahçe yöneticiler ya da teknik heyetten derbi hakemi Halil Umut Meler ile ilgili kötü bir eleştiri yapılmamıştı.

Bir Kez Daha Beşiktaş Maçını Yönetecek

Süper Lig’in 31. Haftasında Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında oynanan derbi maçını yöneten Halil Umut Meler, siyah beyazlı takımın Süper Lig’in 32. Haftasında deplasmanda oynayacağı Kasımpaşa maçına da atandı.

Hakem atanmalarının duyurulmasının ardından bu karar siyah beyazlı kulüpte adeta kriz yarattı. Hemen bir bildiri yayınlayan Beşiktaş Kulübü, Merke Hakem Kurulu’ndan yapılan bu hakem ataması ile ilgili acil bir şekilde açıklama beklediklerini belirtti.

Bildirinin detaylarında ise geçen hafta teknik direktör Sergen Yalçın’ın eleştirilerinden sonra nasıl ve kim tarafından görülmemiş bir şekilde iki maç üst üste aynı hakemin atanması ile ilgili makul bir açıklama bekledikleri ifade edildi.

Sergen Yalçın’dan Futbolculara Açıklama

halil umut melerin derbi performansi 3buyukler 2

Beşiktaş’a gelecek hafta oynanacak olan Kasımpaşa maçına bir önceki Fenerbahçe’nin maçının hakemi Halil Umut Meler’in atanması üzerine teknik direktör Sergen Yalçın, oyuncuları ile bir toplantı gerçekleştirdi ve bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Süper Lig’de artık sayılı haftaların kaldığını hatırlatan teknik direktör Sergen Yalçın, saha dışı etkenlere takılmamalarını ve sadece futbola odaklanmaları gerektiğini söyledi. Saha dışı olaylarla yönetimin ilgilendiğini belirten teknik direktör Sergen Yalçın, şampiyonluğa odaklanmaları gerektiğini ifade etti.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …