Hasta ve Cezalı İsimler Fenerbahçe’yi Zor Durumda Bıraktı

Posted by

Sarı lacivertli takımdan transferlerin son döneme kalması, sakat, hasta ve cezalı isimler derken geniş bir kadroya sahip olan Fenerbahçe eksikleri nedeni ile zor durumda kaldı.

Süper Lig’in 14. Haftasında Medipol Başakşehir maçında 4-1 galip gelen ve 15. Haftası bay geçen Fenerbahçe, ligin geri kalan bölümünde transferlerinde geç kaldı. Bu geç kalma durumu Fenerbahçe’nin lehine olmadı.

Bunun üstüne sakat, hasta ve cezalı oyuncularda eklenince geniş kadro biranda kısıtlandı. Sarı lacivertli takım, sezon başında teknik ekibinde yaptığı değişiklik sonrasına şampiyonluk hedefi ile yoluna devam etti.

Ligde geride bırakılan 14 haftanın tamamında geniş kadrosuna rağmen eksiksiz maça çıkamayan sarı lacivertli takım, şimdiye kadar hiçbir maça tam takım çıkamadı.

Takımdaki Eksikler

Yaşanan pandemi döneminde sporcuların teker teker yeni tip korona virüs (covid-19) testi pozitif çıkmaya başladı.

Bu durumdan Fenerbahçe’de nasibini aldı. Sarı lacivertli takımdan lacivertlilerde Ozan Tufan, Jose Sosa, Sinan Gümüş, Enner Valencia ve Nabil Dirar’ın yeni tip korona virüs (covid-19) testi pozitif çıktı. Bu nedenle oyuncular kadro dışı kaldı.

Hastalık dışında takımda sakatlıklarda can sıktı. Takımın geniş kadrosuna rağmen, Harun Tekin, Nazım Sangare, Jose Sosa, Tolga Ciğerci, Diego Perotti, Mbwana Samatta ve Enner Valencia’nın ciddi ve uzun süreli sakatlıkları takımın eksik kalmasına neden oldu.

Bu oyuncuların dışında Ferdi Kadıoğlu ve Gökhan Gönül’de kısa süreli sakatlıklar yaşayan isimler oldu.

16. Haftada Geniş Kadroya Kavuşuyor

Sarı lacivertli takım, söz konusu geniş kadrosuna Süper Lig’in 16. Haftasında ulaşacak. 16. Haftaya kadar Fenerbahçe karma bir kadro ile sahada yer aldı.

Yoğun bir transfer dönemi bulunan Fenerbahçe Zanka, Deniz Türüç, Michael Frey, Garry Rodrigues, Jailson ve Nabil Dirar gibi transfer etmeyi düşündüğü isimleri yeni kadrosunda değerlendirmeye başladı.

Mağlubiyetler sonrasında takımın teknik direktörü Erol Bulut eleştirilerin hedefi olmuştu. Genç teknik direktörün eleştirildiği bir diğer nokta ise takımın ilk 11’ini bir türlü oluşturamaması idi.

Sakatlıklar, hastalıklar ve cezalar derken devamlı olarak oluşturulan ilk 11’den ayrılmak zorunda kalan isimler oldu. Bu nedenle genç teknik adam bir türlü istediği ilk 11’i oluşturmayı başaramadı.

Comments are closed.