Hayaldi, Kabusa Dönüştü Falcao

Posted by

Sarı kırmızılı takıma transferi ile gerek iç basında gerekse Avrupa basınında olay olan o futbolcu takımdan gönderiliyor. 2 Eylül 2019’da güncel piyasa bedeli yaklaşık 10 milyon Euro olan Radamel Falcao bonservis bedeli ödenmeden sarı kırmızılı takımın bünyesine katılmıştı.

Sürekli Sakatlanan O İsimle Yollar Ayrılıyor

Büyük umutlarla transferi gerçekleştirilen Radamel Falcao ülkede en çok maaş alan, tamı tamına bonuslar hariç yıllık 5 milyon Euro, futbolcu oldu. 1,5 yılda sarı kırmızılı kulübün kasasından Radamel Falcao için 9 milyon Euro para çıktı. Peki, Galatasaray ödenen bu paranın karşılığını alabildi mi?

Cevap kocaman bir “HAYIR”. Kolombiyalı yıldız futbolcu Falcao’un sakatlıklar sebebiyle Galatasaray kariyerinde sahaya çıktığı maçtan daha fazla kaçırdığı karşılaşma mevcut.

Radamel Falcao, sarı kırmızılı forma ile 31 maçta forma giyerken yaşadığı sakatlıklar sebebiyle 32 maçı kaçırdı. Deneyimli futbolcu 2019 – 2020 ve 2020 – 2021 sezonunda sarı kırmızılı forma ile sahaya çıktığı 31 maçta sadece 16 gol atmayı başarabildi.

Sık sık uzun süreli yaşadığı sakatlıklar nedeniyle bir türlü istenilen performansı sahaya yansıtamayan Kolombiyalı yıldız isim, kendisine verilen kredileri de fazlasıyla tüketti. Son olarak 2020 – 2021 sezonunun 16’ıncı haftasında iç sahada oynanan Fraport TAV Antalyaspor maçında oyuna 46’ıncı dakikada giren Radamel Falcao sakatlığı sebebiyle 76’ıncı dakikada oyundan ayrıldı.

Radamel Falcao’nun yaptığı bu son davranış nedeniyle sabır katsayısı 0’a inen Fatih Terim, yıldız oyuncusunun biletini kesti.

Fraport TAV Antalspor karşısında yaşadığı sakatlık nedeniyle yaklaşık 6 hafta daha sahalarda olması beklenmeyen Kolombiyalı yıldız futbolcunun ara transfer döneminde kendine takım bulması söylendiği belirtildi. Amerika Birleşik Devletleri ekiplerinden Inter Miami’nin 34 yaşındaki yıldız isimle yakından ilgilendiğini de edinilen bilgiler arasında.

Sakatlık Raporu

Kariyeri boyunca 35 kez sakatlık geçiren deneyimli futbolcunun Galatasaray kariyerinde 5 ciddi sakatlığı bulunuyor. Kolombiyalı yıldızın en çok yaşadığı sakatlığın ise “Uyluk Çekmesi” olması dikkat çekiyor.

2019 – 2020 sezonunda aşil tendonu, uyluk sakatlığı ve adele çekmesi sakatlıkları geçiren Radamel Falcao, sezon boyunca 23 maç kaçırdı. 2020 – 2021 sezonunda ise uyluk gerilmesi ve uyluk sakatlığı geçiren deneyimli ismin en az 13 maç kaçırması bekleniyor. Sakatlıkları sebebiyle kritik karşılaşmalarda takımına destek olamayan futbolcunun Galatasaray’dan ayrılması an meselesi.

Comments are closed.