Henry Onyekuru Cimbomdan Ayrıldı

Süper Lig’de mücadele eden Galatasaray ekibinin kiralık olarak kadroya alınan yıldız isimlerinden Henry Onyekuru ile yollar ayrıldı. Sözleşmesi sona eren oyuncu ayrıldığı haberini ise sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Koronavirüs salgını sonrasında Süper Lig heyecanı kaldığı yerden devam ederken, biten sözleşmeler ise teker teker belirmeye başladı. Galatasaray ekibinde forma terleten ve kiralık olarak kadroya dahil olan Nijeryalı Henry Onyekuru ile de yollar resmen ayrıldı. Ayrılığı ise duyuran, sarı kırmızılı futbolcu oldu. Sosyal medya üzerinden bunu belirten oyuncu, camiaya da veda etti.

Takıma geldiği günden bu yana, Galatasaray forması ile büyük başarılara imza atan Henry Onyekuru, adından da çok kez bahsettirmeyi başarmıştı. Nijeryalı yıldız atmış olduğu gollerle de sarı kırmızılı takıma büyük katkılar sağlamayı başardı.

Monaco Geri Çağırdı

Tecrübeli Teknik Direktör Fatih Terim’in yoluna devam etmeyi düşündüğü isimler arasında yer alan Nijeryalı oyuncu, koronavirüs sürecinde ise iç transfer tercihleri sebebiyle Monaco ekibine geri döndü.

Kulübü tarafından çağrılması sebebiyle cimbomdan ayrılan yıldız isim, duyduğu üzüntüyü ve ayrılığını ise sosyal medya üzerinden duyurdu.

Yapmış olduğu açıklamada, ikinci döneminde kendisine gösterilen sevgi için Galatasaray’a ne kadar sevgi gösterse az kalacağını ifade etti. Ve tekrar buluşana kadar da hep kalbinde olacaklarını ekledi.

Güncel Yazılar

    Ayrıca inceleyebilirsiniz

    Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

    Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …